Koty.pl

Zapisz się
do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu
 • Kot który leczy

  Kot który leczy

  22-10-2016

  Jaki to kot? Każdy! Tak, zgadza się. Badacze odkrywają coraz to nowsze pożytki z posiadania w domu mruczących zwierzątek.

 • Dlaczego koty nie lubią wody?

  Dlaczego koty nie lubią wody?

  18-10-2016

  Znakomita większość kotów toleruje wodę jedynie w postaci przeznaczonej do picia i nienawidzi kąpieli. Lęk przed zamoczeniem futerka jest w nich głęboko zakorzeniony, bo uwarunkowany przeszłością.

 • Jak woła się na koty w innych krajach?

  Jak woła się na koty w innych krajach?

  10-08-2016

  W Polsce, chcąc przywołać kota, najczęściej "kiciamy" czyli wołamy "kici kici". Gdy to samo robimy podczas zagranicznych wojaży, zaskakuje nas brak reakcji tamtejszych mruczków. Dlaczego?

 • Kocie tipsy - ostatni krzyk mody czy pożyteczny gadżet?

  Kocie tipsy - ostatni krzyk mody czy pożyteczny gadżet?

  05-04-2016

  Mogą być różowe, niebieskie, pastelowe, neonowe, brokatowe. W każdym możliwym kolorze. Lekkie i bezpieczne. Mają chronić nasze meble przed kocimi pazurkami. Idealne dla kotów rozdrapujących się. Na dodatek są bardzo trendy.

 • Dlaczego koty tyle śpią?

  Dlaczego koty tyle śpią?

  03-03-2016

  Śpi i śpi. Śpi, je, myje się i śpi. Jak jest młodszy, to śpi, je, bawi się, śpi. Czy wiecie ile godzin dziennie przesypiają koty? Po co im tyle snu?

 • Dlaczego kot nie mruczy?

  Dlaczego kot nie mruczy?

  08-11-2015

  Mruczę, więc jestem kotem. A jeśli mruczek nie mruczy? Czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak.

 • Dlaczego kot ma pionowe źrenice?

  Dlaczego kot ma pionowe źrenice?

  14-08-2015

  Koty domowe mają źrenicę pionową, pumy okrągłą, a większe dzikie koty, jak lwy czy tygrysy - owalną. Dzięki pionowej źrenicy koty mogą regulować ilość światła wpadającego do oka poprzez ruch powiek (ustawionych prostopadle do źrenicy).

 • Dlaczego kot szczeka?

  Dlaczego kot szczeka?

  07-06-2015

  Czy koty potrafią szczekać? A i owszem. I nie jest to zachowanie wyuczone od psów, ponieważ występuje także u kotów, które nigdy nie miały kontaktu z psami.

 • Okropna tradycja Ypres

  28-05-2015

  W mieście w Belgii o nazwie Ypres ( Po niderlandzku ''Ieper''-czytaj Iper) w Średniowieczu zrzucano koty ze szczytu budynku ''Lakenhaal''.

 • Kolory kociej osobowości

  Kolory kociej osobowości

  17-04-2015

  Niedawno pisaliśmy o związku kształtu kociego z jego charakterem. Dziś temat podobny - czy na podstawie koloru kociego futerka można przepowiedzieć charakter zwierzęcia?