Koty.pl

Zapisz się
do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Wasze...

Ostatnio dodane

Emilcia
nierasowy
Millie
nierasowy
Daisy
nierasowy
Kiki
nierasowy
Rademenes
nierasowy
Kicia
Kot europejski krótkowłosy
 • Dlaczego gepardy tak trudno się rozmnażają?

  Dlaczego gepardy tak trudno się rozmnażają?

  04-12-2016

  Gepardy wydają się idealnym kandydatem na towarzysza człowieka. Szybko się oswajają i uczą, są łagodne i przyjacielskie. Ale też są jednym z najbardziej zagrożonych wyginięciem gatunków. Czy zagraża im tylko człowiek?

 • Ryś i żbik z probówki

  Ryś i żbik z probówki

  19-02-2015

  W Polsce cała populacja żbików i rysi nie przekracza 100 osobników. Część z nich żyje w ogrodach zoologicznych, a na wolności pozostają tylko nieliczne. Wrocławscy naukowcy szukają metody, by uratować te dwa zagrożone gatunki.

 • Dziki kot po raz pierwszy w kadrze

  Dziki kot po raz pierwszy w kadrze

  15-10-2014

  Występuje w basenie rzeki Amur i na wybrzeżu Morza Japońskiego. Jest wpisany do Czerwonej Księgi. Po raz pierwszy udało się zrobić zdjęcia w naturze czterech kociaków tego rzadkiego i mało znanego gatunku.

 • Kiedy kot poluje na kota. I psa

  Kiedy kot poluje na kota. I psa

  03-10-2014

  W rolniczym krajobrazie Indii, zdominowanym przez człowieka, lamparty polują głównie nocą. Ale nie bydła poszukują. Ponad połowę ich diety stanowią... psy i koty - wynika z badania prowadzonego przez Wildlife Conservation Society (WCS).

 • Surabaya - ogród śmierci

  Surabaya - ogród śmierci

  13-04-2014

  Nazywany jest "ogrodem zoologicznym śmierci". Największe zoo w Indonezji, Surabaya Zoo. Wystarczy zapłacić równowartość ok. jednego dolara, by wejść do środka i zobaczyć obrazki niczym z sennego koszmaru.

 • Słonie boją się tygrysów, ignorują lamparty

  Słonie boją się tygrysów, ignorują lamparty

  16-09-2013

  Dzikie słonie azjatyckie uciekają w popłochu słysząc ryczącego tygrysa, natomiast mniej boją się ryków lampartów - wynika z badania naukowców z University of California (USA).

 • Nosówka groźna dla tygrysów

  Nosówka groźna dla tygrysów

  26-06-2013

  Niektórym z najrzadszych gatunków wielkich kotów zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony wirusa nosówki atakującego psy - ostrzega dyrektor organizacji Wildlife Vets International, John Lewis.

 • Szkockie żbiki na wymarciu

  Szkockie żbiki na wymarciu

  02-06-2013

  Naukowcy z Uniwersytetu w Chester, którzy opracowali pierwszy test genetyczny do identyfikowania czystych żbików szkockich (Felis silvestris grampia), ostrzegają, że jeśli nie zostaną podjęte zdecydowane działania, podgatunek ten wyginie w ciągu 2 lat.

 • Luna, estońska rysica, nadaje!

  Luna, estońska rysica, nadaje!

  24-05-2013

  Luna, czyli estońska rysica, która została sprowadzona do Puszczy Piskiej pod koniec marca, nadaje – informuje organizacja ekologiczna WWF Polska. Sygnały z jej obroży telemetrycznej potwierdzają, że rysica zadomowiła się na Mazurach.

 • Tania chińszczyzna zagraża tygrysom

  Tania chińszczyzna zagraża tygrysom

  19-04-2013

  Nielegalna wycinka lasów w Rosji zagraża rzadkim gatunkom zwierząt, w tym tygrysom. Drewno z rosyjskich lasów trafia przede wszystkim do Chin i wykorzystywane jest do produkcji konkurencyjnych cenowo mebli i podłóg. Możesz pomóc chronić tygrysy! Jak?