Koty.pl

Autor Wiadomość
nekami
Liczba wiadomości: 1
Cytuj Dodano: 2017-03-19 07:27:28
Witam,
niedługo przeprowadzam sie do nowego domu z wielkim ogrodem. Mój synek (5lat) na pewo by chcial mieć zwierzatko. Psa nie chcę bo tu gdzie mieszkam jest pies i ciagle sprzatanie kup z trawnika i sierści w domu mnie juz wkurza. Pomyslalam o kocie ale jest problem bo ja mam alegrię dlatego pomyslalam o kocie, który by spędzał czas głównie na dworze z legowiskiem i kuwetą w piwnicy (wchodziłby tam przez małe okienko)
Powiedzcie czy to dobry pomysł? Nie znam sie na kotach.
printer
Liczba wiadomości: 26
Cytuj Dodano: 2017-03-19 19:07:16
Witaj, nie to nie jest dobry pomysł. Kot jes wrażliwym czującym zwierzakiem a nie zabawką, którą mozna przechowywać w ogrodzie. Wszystkie szukają bliskości człowieka, cenią sobie jego  opiekę, potrzebują uczucia. Jeżeli juz teraz denerwują Cię ślady obecności psa w mieszkaniu, to nie da się uniknąć tego z kotem, choćby w ogrodzie czy piwnicy - trzeba posprzątać kocie legowisko, wymyć miski i tak dalej. Wybacz, ale przyjmowanie kota do piwnicy ażeby synek miał uciechę ... daruj sobie ten pomysł takżedla spokoju własnego sumienia. Problem alergii jest wbrew pozorom niebagatelny i nie tak  łatwy do pokonania. Informuję o tym z pełną odpowiedzialnością - jestem lekarzem, od dzieciństwa  alergia na kota i psa nie pozwalała mi mieć żadnego z nich. Obecnie, po wielu, wielu latach problem udało sie pokonać - mamy 5 kotów w mieszkaniu, więc problem jest mi znany dogłębnie. Pozdrawiam i życzę dobrej decyzji.
KociRaj
Liczba wiadomości: 6
Cytuj Dodano: 2017-03-27 13:13:12
Akurat w tym przypadku mam podobne zdanie i również uważam, że w takim wypadku nie warto, ponieważ kot mimo wszystko będzie domowy i z całą pewnoscią będzie szukał bliskości człowieka, mimo iż jako stereotyp- chadza on własnymi scieżkami. Wg mnie zrobisz tylko krzywdę zwierzakowi.