Koty.pl

Autor Wiadomość
KUKA
Liczba wiadomości: 1
Cytuj Dodano: 2005-12-20 23:25:46
Mojemu kotu wychodzą z tyłka białe robaki o długości do 1 cm i grubości 1/4 zapałki praktycznie sie nie ruszaja jedyny ich ruch to tak jak by oddychały robią się raz cienkie a raz grube.
I moje pytanie brzmi:
1.czy wiecie co to za rodzaj robaków ?
2.Czy ludzie też są narażeni na tego robaka ?
3.Kot był już odrobaczywiany ale robaki ciągle wychodzą z jego tyłka praktycznie kilka na dzień, co mam robić ?! boje się o swoje zdrowie.
kina_80
Liczba wiadomości: 14
Cytuj Dodano: 2005-12-21 06:35:58
Plan odrobaczania dla kotów:
- pierwsze odrobaczenie w wieku ok. 4 tygodni
- kolejne w wieku ok. 6 tygodni
- później odrobaczanie co pół roku w przypadku kotów domowych lub co 3 miesiące w przypadku kotów wychodzących albo polujących.

Co zrobić, gdy stwierdzimy obecność pasożytów w kale lub wymiocinach?
- mój ulubiony preparat w tej sytuacji to Pratel. Ale lepiej aby o wyborze zadecydował lekarz. Udaj się do niego koniecznie!!!

Uwagi dotyczące odrobaczania:
- jedynie odrobaczanie jednocześnie wszystkich zwierząt domowych ma sens - podanie leków różnym zwierzętom w różnych terminach nie ma sensu
- po podaniu leku przeciwrobaczego może dojść do rozwolnienia
- ważne jest, by nie podawać dużej, adekwatnej do masy ciała dawki leku zwierzęciu, które jest podejrzane o silne zarobaczenie. Duża dawka leku może spowodować jednoczesną masową śmierć pasożytów jelitowych, co zazwyczaj kończy się zatkaniem światła jelit i ich niedrożnością. Dodatkowe zagrożenie sprawia fakt, iż rozpadające się w tej sytuacji martwe nicienie są źródłem niezwykle silnych alergenów, które, jeżeli zostaną wchłonięte przez ścianę jelita, mogą doprowadzić do śmierci zwierzęcia w wyniku wstrząsu, zazwyczaj poprzedzonego objawami neurologicznymi. Przy podejrzeniu silnego zarobaczenia lepiej jest rozłożyć odrobaczenie na 2-3 dni, podając za każdym razem dawkę preparatu zmniejszoną o około 1/3 względem standartowej, adekwatnej do masy ciała zwierzęcia. Około godziny-dwóch po podaniu leku odrobaczającego powinno się podać niewielką ilość ciekłej parafiny doustnie. Ułatwi to wydalenie martwych pasożytów oraz utrudni ewentualne wchłanianie ich toksyn.
Mam nadzieję, że wyczerpująco opisałam temat :)
Aha najważniejsze w profilaktyce jest regularne sprzątanie i odkażanie kociej kuwety, oraz odrobaczanie cykliczne.
Pzdr K.
Baśa
Liczba wiadomości: 10
Cytuj Dodano: 2005-12-21 12:30:50
Na moje oko to będą człony tasiemca.
Tak, tak. one przypominają ziarenka ryżu.
Kotkowi trzeba podać odpowiedni środek na tasiemce, te na robaki nie działają - konieczna wizyta u weta w celu dobrania odpowiedniego środka!
Tasiemiec nie jest raczej niebezpieczy dla ludzi o ile pamiętają o podstawach higieny.
potrzebująca xD
Gość
Cytuj Dodano: 2010-10-16 22:38:00
dwa lub trzy ddni temu p[rzygrnelam kota z podworka, dzisiaj popoludniu wymiotowal od 2 do 5 centymetrowymi robaczkami grubości nitki. Wymiotował z krwia, często kaszle i to bardzo dziwnie. Czy wie ktoś jakie to robaki? oczwiście w poniedziałęk weterynarz, lecz jak by ktos mogl mi powiedziec co to za typ robakow