Koty.pl

Autor Wiadomość
Mantou
Liczba wiadomości: 1
Cytuj Dodano: 2017-06-11 10:27:15
Witam,

proszę o pomoc w doborze karmy/programu żywieniowego dla mojego kota (wykastrowany).
Przez długi okres czasu przez złą diagnozę weterynarza był leczony/znieczulany sterydami aby mógł normalnie egzystować. Przez to jego organy zostały dość mocno nadwyrężone. Jego choroba (autoimmunologiczne zapalenie dziąseł) została wyleczona jednak skutkowała pozbyciem się większości zębów przez co nie może jeść suchej karmy,
Do tej pory był karmiony surowym mięsem/gotowanym kurczakiem  co bardzo lubi (przez wcześniejszą chorobę kiedy z bólu nie mógl jeść teraz jest w stanie pochłonąć każdą ilość jedzenia) Niestety nie za bardzo mu to służy.. stał się otyły pomimo bardzo dużej ilości ruchu (ogród). Aktualna diagnoza weterynarza to: problemy z nerkami, otyłość, zaparcia. 
W związku z powyższym bardzo bym Was prosił o doradzenie jak zmienić jego dietę wraz z wyjaśnieniem.
Suchy pokarm całkowicie odpada, zakładam, że karma powinna być niskokaloryczna. Czytałem o dodawaniu oleju parafinowego/oliwy do posiłku i jeszcze zostaje problem nerek.. 


Pozdrawiam
Marek
Edytowany 1 razy (Ostatnio: 2017-06-11 10:29:18).
Kiziulka
Liczba wiadomości: 64
Cytuj Dodano: 2017-06-12 21:36:08
Najlepszym rozwiązaniem wydaje sie karma w formie mielonki. Polecam Animonde Carny, dobra cena i dobry skład. Co do suchej karmy to wiele kotów wogule jej nie gryzie (mój do nich należy) więc jeśli granulki są wystarczająco małe to myśle że brak zębów nie powiniem przeszkadzać w jedzeniu.
Takerbdn99
Liczba wiadomości: 16
Cytuj Dodano: 2017-06-14 12:04:24
A weterynarz komentował żywienie surowym mięsem ? Chcę zrozumieć, dlaczego chce Pan z niego zrezygnować. Barf- to bardzo dobry sposób odżywiania kota. Jeżeli kot jest otyły, możliwe że jest jakiś problem zdrowotny. Nie koniecznie, a nawet najprawdopodbniej nie związany z nerkami. A może bardzo dużo jadł tego surowego mięsa ? Proponuję zagłębić się w temat żywienia BARF. Są także dodatki dietetyczne, takie jak L-karnityna, które dosyć skutecznie wspomagają metabolizm w walce z otyłością u kotów. Jeżeli chodzi o gotowe karmy mokre- większość wysoko jakościowych można kocurowi podawać, wyłączając karmy filetowe. Polecam ZiwiPeak Daily Cat, Power of Nature Natural Cats, Applaws Adult, Animonda Carny Adult.

Propo samego zdrowia kota. Kot z problemami nerkowymi powinien mieć stały dostęp do świeżej wody, i jeść mokrą karmę bogatą w dobrej jakości białko zwierzęce. Konieczne jest, unikanie roślinnego białka. Więcej można przeczytać tutaj- http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=3427 Żeby ustalić czy na pewno, i jakie konkretnie problemy z nerkami ma Pana kocur, przydałoby się zrobić badanie krwi i moczu.