Koty.pl

Autor Wiadomość
jack_oneill
Liczba wiadomości: 1
Cytuj Dodano: 2017-03-12 22:30:04
Witam wszystkich!

Mam problem z moją kotką. Od jakiegoś czasu coś sączy się jej z prawego oka. Substancja wyglądem przypomina łzy, ale czasami przecieram jej delikatnie oko wacikiem i widzę, że wyglądem przypomina trochę jakąś ropę.

Tydzień temu kotka była u weterynarza z tym problemem. Zapisał jej jakieś kocie krople i polecił zakraplać oczy przez tydzień (2 razy dziennie). Gdyby nie przeszło, zalecił odczekanie chwili i ponowne zakraplanie oczu przez tydzień. Jeśli to nie pomoże - mam wrócić z nią na kolejną wizytę. Minął tydzień i niestety... problem nadal występuje.

Kotka miewała coś takiego już wcześniej, ale ta wydzielina sączyła się jej z kącika (tam się zbiera) oka tak rzadko i w tak małych ilościach, że nikt nie zwracał na to uwagi. No i każdy myślał, że to właściwie może być film łzowy, którego może po prostu miała za dużo.

Zaczynam się o nią trochę martwić. Na pewno odwiedzimy w najbliższym czasie weterynarza (po tej drugiej kuracji), ale chciałbym zapytać też Was: może ktoś miał podobny problem? Mam pewne przypuszczenia, że być może jest to związane z suchym powietrzem w domu. Problem zaczął się w sezonie grzewczym, w domu nadal działają kaloryfery, a kotka niestety upodobała sobie miejsce do leżakowania pod jednym z nich. Sam doświadczyłem tego, jak kaloryfer i suche powietrze w domu może wpływać na oczy i drogi oddechowe. Czy to może być przyczyną...?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)