Koty.pl

Zapisz się
do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Wasze...

Ostatnio dodane

Józef
Kot brytyjski krótkowłosy
Miranda
Kot Maine Coon
Vinnie
nierasowy
Nina
Kot europejski krótkowłosy
mandu
nierasowy
Bruno
nierasowy

Zdrowie

Odpowiedzi udziela zespół redakcyjny po konsultacji z lekarzem weterynarii.

2011-08-12Mój kotek nie rosnie! ma 12m-cy i waży niecałe 3kg.Nie ma tylnych zębów.W wieku 6m-cy spadł ze schodów,był kilka razy naswietlany rtg(za pierwszym i drugim razem zdjęcie nie wyszło),wybitą tylną łapkę miał w gipsowym opatrunku.Teraz jest malutki,ale już znaczy teren,myślę o sterylizacji,ale nie wiem,czy jeszcze poczekać,jakieś może witaminy wzmacniające mu podać,może podrośnie. Kotek jest brytyjski i powinien być większy. Co robić? Katarzyna
gość serwisu

Jeśli chodzi o sterylizację, to warto ją wykonać. Powodów braku wzrostu
może być bardzo wiele np. karłowatośc przysadkowa, defekty genetyczne,
wady rozwojowe, niedobory mineralno-witaminowe itp. Proszę zapewnić kotu
dobą zbilansowana karmę komercyjną, dokładnie go odrobaczyć np.
Profender.

lek.wet.Artur Dobrzyński

2011-08-11Witam! Moja kotka odkąd karmi swoje małe stała się niezwykle chuda, jednocześnie bardzo dużo je. Uspokajał mnie do tej pory fakt, że normalnie się załatwiała i nie było żadnych sensacji. Poza tym kotki urosły zdrowe i silne - denerwuje mnie jednak fakt, że ona sama ich nie odgania od siebie jeśli chodzi o karmienie, mimo że one doskonale jedzą mokrą i suchą karmę (chociaż mają niewiele ponad miesiąc). Poza tym ostatnio zaczęła codziennie wymiotować i chodzi tu o wymiotowanie jedzeniem, nie o sierść etc... Czy wszystko jest w porządku? Pomyślałam, że może to robaki i zamierzam odrobaczyć ją, drugiego kota i młode.
gość serwisu

Kotka jest wycieńczona karmieniem małych. Powinna dostawać karmę
wysokoenergetyczną. Poza tym oczywiście warto odrobaczyć całe
towarzystwo jednocześnie dobrym preparatem o szerokim spektrum
parazytologicznym.

lek.wet.Artur Dobrzyński

2011-08-05Dzisiaj zauważyłam u mojego małego kotka (ma 3 latka) ,że w przedniej łapce na 2 paluszkach wrosły mu paznokcie. Jestem przerażona! Czy jego to boli? Jestem obecnie na wyjeździe i wracam za dwa tygodnie....nie zauważyłam wcześniej, że ma coś takiego na łapce, a oglądam go włąściwie codziennie. W końcu przytulam i całuję. Co mam zrobić? Czy będzie miał to wycinanie chirurgicznie?
gość serwisu

Jeśli z jednej opuszki wyrastają dwa poznokcie, to bez interwencji
chirurgicznej się nie obejdzie.

lek.wet.Artur Dobrzyński

2011-08-01Mam 4 letnia kotkę perską. Rok temu mieliśmy problem bo zaczęła posikiwać koło kuwety i był to mocz z krwią. Weterynarz zrobił badanie moczu i stwierdził że jest ok i że to od stresu. Mieszkaliśmy wtedy u rodziców i był tam duży pies więc myślałam,że może faktycznie to stres. Ale teraz od roku mieszkamy sami z kotem i problem powraca do nas co jakis czas.Ponownie odwiedziłam weterynarza- kot dostawał zastrzyki przez jakis czas, za następnym razem podawałam mu "Loxicom" przez tydzień. Miesiac było dobrze i od wczoraj znowu w moczu jest krew. Karma jest zawsze ta sama - Royal dla steryliozwanych, żwirek ten sam,kuweta stoi tam gdzie zawsze i jest regularnie czyszcona i myta. Podawać dalej ten "Loxicom"? Pójść do innego weterynarza? Izabela
gość serwisu

Rozsądek nakazuje badanie moczu ogólnego wraz z posiewem oraz badanie USG
układu moczowego. Te badania powinny ustalić przyczynę oraz dać odpowiedź
co do leczenia.

lek.wet.Artur Dobrzyński

2011-07-28Kotek 2-miesięczny robi rzadką kupę 2 razy dziennie. Czy to normalne? Jak ma wyglądać normalna kupa kota i jak często ma to robić?
gość serwisu

Częstotliwośc w tym wypadku akurat jest prawidłowa. Gorzej z konsystencją.
To powinien być raczej zwarty stolec. Toteż podejrzewam błedy
dietetetyczne lub zarobacznie. Jeśli kociak nie był odrobaczany warto mu
na skórę zaaplikować Profender.

lek.wet.Artur Dobrzyński

2011-07-25moja 2 letnia kotka miesiąc temu urodziła 4 kotki po ciąży stała się bardzo chuda i przestała jeść karmę. teraz zauważyłam że sika tak jakby galaretom.. co jej może być ?
gość serwisu

Być może to wynik wtórnego zkażenia dróg moczowo - płciowych lub zkażenia ukladu moczowego. Koniecznie trzeba to wyjaśnić u lekarza.

lek.wet.Artur Dobrzyński

2011-07-25Witam , jestem właścicielką 7 tygodniowego kotka , zauważyłam że na przednich opuszkach jakby schodzi mu skóra , nie wygląda na to że go to boli bo jak dotykałam to nie reagował., pod płatami skóry nie wygląda aby miał jakieś rany.
ocrazyangelo

Być może to rodzaj uczulenia kontaktoego. Na co tego nie wie nikt. Być może żwirek?

lek.wet.Artur Dobrzyński

2011-07-23Mój kot zranilł sie w głowe,dokładnie miedzy okiem a uchem.To była maleńka kropeczka,zrobilł sie strupek i myslałam,ze się zagoi.Kotek natomiast co jakiś czas rozdrapywał strupek pazurkami i rana zaczeła się powiekszac.Goi sie po rozdrapaniu ale do momentu kiedy znowu się podrapie.Prawdopodobnie swędzi ja.Próbowalam plastrów,bandaży ale nic nie potrafi utrzyać na dlużej,wszystko prędzej czy pózniej sciąga z glówki.Martwie się bo zaczyna to nie ładnie wyglądać.Jak zaradzić?Z gróy dziekuję za poradę.Basia
gość serwisu

Nie jest wykluczone, że przyczyną świądu jest wtórne zakażenie bakteryjne
i dlatego konieczna będzie wizyta u lekarza, który zaordynuje maść tudzież
antybiotyk drogą ogólną. Poza tym w okresie gojenia kot będzie musiał
nosić kołnierz ochronny niwelujący możliwość rozdrapywania rany.
 

lek.wet.Artur Dobrzyński

2011-07-20dzień dobry ja mam takie pytanie bo mam kotka ma ok 3 miesiące. dostał środek na odrobaczenie 05lipca i od tamtej pory robi na rzadko wręcz popuszcza bo nie może tego utrzymać przez tak częste załatwianie się ma strasznie opuchnięty i zaczerwieniony odbyt. oprócz tego na tylnych łapkach dostał strasznych ran z początku wyglądały jak by sam sobie wygryzał z nich sierść a teraz to zaczerwienione place przez które kuleje proszę o pomoc. jak mu pomóc?
gość serwisu

To poważny nieżyt układu pokarmowego i kot zapewne powinien dostać antybiotyki. Odparzenia wokól odbytu i na łapkach powinny być dezyfekowane łagodnym środkiem np. rivanol i równieżtraktowane łagodną maścią antybiotykową. Zatem bez interwencji lekarza sie nie obejdzie.

lek.wet.Artur Dobrzyński

2011-07-16Mój półroczny kotek od 4 dni jest bardzo chory. Przez pierwsze 2,5 dnia 5-6 razy dziennie wymiotował i nie chciał nic jeść, Po tym czasie przestał wymiotować ale ciągle śpi. Nie je nie pije i nie robi kupki czasami sika. Od samego początku był leczony ale objawowo. Dostaje dwa razy dziennie kroplówkę wzmacniającą, zastrzyki przeciwwymiotne, dostał tez anybiotyk. Po drugiej lewatywie zrobił małą kupkę, słyszymy jak coś mu sie przelewa w żołądku ale tylko tyle. Podejrzewaliśmy, że zjadł difenbahię ale nie jesteśmy pewni. Nie ma napuchniętego pyszczka czy języczka. Według książeczki zdrowia był odrobaczany, my tego jeszcze nie zdążyliśmy zrobić. Proszę o poradę jak długo kotek może być na kroplówce jeśli to jakieś zatrucie to kiedy może mu się zacząć poprawiać, Jak powinniśmy dalej postępować.
gość serwisu

Jeśli są podejrzenia zatrucia toksycznego warto wykonać badania krwi w tym morfologię i próby wątrobowe oraz profil nerkowy. Jednak jak słusznie zauważono to również przyczyna może być zarobaczenie tym bardziej, że to młody kot. Dlatego nie zaszkodzi podać mu na kark krople Profender, które nie obciążą przewodu pokarmowego a odrobaczą kota.

lek.wet.Artur Dobrzyński