101-latka zaadoptowała najstarszego kota w schronisku


Choć na początku mieli pewne obawy, teraz pracownicy schroniska mówią o tej parze, że „jest idealnie dopasowana”. Koci senior znalazł schronienie i miłość u 101-latki.

Ta historia daje nadzieję wszystkim seniorom – i kocim, i ludzkim. Rzeczywistość starszych kotów, które trafiają do schronisk, jest przeważnie smutna. Chętnych na adopcję takiego mruczka jest zdecydowanie mniej niż w przypadku kociąt. Zwierzak swoje ostatnie dni, miesiące czy lata dożywa więc w schroniskowej klatce. Mimo że starsze koty są pomijane, to wciąż potrzebują kochającego domu. Na szczęście nie wszystkich kocich seniorów spotyka ten sam los. Poznajcie historię 19-letniego Gusa, który znalazł schronienie w domu 101-latki. Jak mówią pracownicy schroniska, kot i starsza pani są „idealnie dopasowani”.

92 w ludzkich latach

We wrześniu życie 19-letniego kota chwilowo nabrało czarnych barw. Gus z dnia na dzień znalazł się w Humane Society of Catawba County (HSCC) w Północnej Karolinie. Według informacji organizacji załamany opiekun był zmuszony rozstać się ze swoim wieloletnim towarzyszem z powodu nieprzewidzianych obowiązków zawodowych.

Zabraliśmy Gusa do lekarza weterynarii, który ocenił jego stan zdrowia na bardzo dobry. Otoczyliśmy go opieką, ale schronisko nie jest idealnym miejscem, zwłaszcza dla kota w jego wieku – powiedziała Newsweekowi dyrektor wykonawcza HSCC, Jane Bower.

Niestety znalezienie nowego domu kotu w tak podeszłym wieku jest bardzo trudne. Gus nie musiał jednak długo czekać. Kot trafił do domu 101-letniej seniorki.

Dopasowani wiekiem

Co wiadomo o starszej pani, wybawicielce Gusa? Mimo swoich lat Penny wciąż czuje się dobrze. Aby wypełnić pustkę po śmierci ukochanego mruczka, bliscy podarowali seniorce maskotkę kota. Starsza pani nie była jednak zadowolona, ponieważ „nie mruczał”. Rodzina Penny rozpoczęła więc poszukiwania starszego kota. W tym celu skontaktowała się z organizacją Humane Society of Catawba County. Pracownicy organizacji początkowo nie byli przekonani, czy taka adopcja to dobry pomysł – zarówno Gus, jak i Penny, do której miał trafić kot, są już w podeszłym wieku. Rodzina zapewniła jednak organizację, że po śmierci seniorki zaopiekują się zwierzakiem.

Gus bardzo szybko zaaklimatyzował się w domu 101-letniej kobiety. Kiedy Gus nie oddaje się swojemu ulubionemu zajęciu, jakim jest oglądanie przez okno wiewiórek, wtula się w Penny i w akompaniamencie miarowego mruczenia razem zasypiają.

Zapisz się do newslettera Koty.pl i otrzymuj ciekawe treści przed innymi!

źródło: www.newsweek.com | zdjęcie główne: www.facebook.com/CatawbaHumane

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments