Tak źle jeszcze nie było. Ponad 400 kotów czeka w krakowskim schronisku na adopcję


Krakowskie schronisko apeluje o adopcje kotów. Obecnie w placówce przebywa rekordowa liczba ponad 400 zwierząt.

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie 100 kotów w jednym miejscu? To dużo. 200 zwierząt, czyli dwa razy więcej, brzmi jak wyzwanie. A 400? Właśnie 400 kotów znajduje się w jedynym schronisku w Krakowie.

Rekordowa liczba kotów

Z początkiem sierpnia w mediach społecznościowych Schroniska Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami pojawił się dramatyczny apel o adopcje kotów. Liczba mruczków przebywających w schronisku przekroczyła niewyobrażalną liczbę 400. Część kotów dodatkowo choruje na koci katar. Wszystkie kociaki są leczone i zaczipowane, a dorosłe koty już wysterylizowane. Sytuacja jest tak zła, że placówka godzi się na wizyty bez uprzedniego umówienia się. KTOZ przypomina również, że młode koty można nieodpłatnie u nich wykastrować, gdy tylko osiągną odpowiedni wiek, i przestrzega przed ich rozmnażaniem.

Bezdomność zwierząt wynikiem nieodpowiedzialności człowieka

Nie da się ukryć, że to właśnie brak sterylizacji kotów doprowadził do przepełnienia schroniska. 400 kotów nie znalazło się na ulicy znikąd, trafiły tam za sprawą nieodpowiedzialnych właścicieli. Problem bezdomności zwierząt nie zniknie, dopóki do wszystkich ludzi nie dotrze, że przyjmując pod swój dach zwierzę, są w pełni odpowiedzialni za jego życie i zdrowie. Niestety liczne apele o kastrację i sterylizację kotów nie trafiają do wierzących w mity lub bagatelizujących życie zwierząt osób.

Apel o adopcje

Bezprecedensowa sytuacja w schronisku spowodowała obawy KTOZu o przyszłość. 400 kotów oznacza ogromną ilość pieniędzy, jakie trzeba przeznaczyć na jedzenie czy leki. Samo zapewnienie im miejsca do życia już stanowi wyzwanie, ponieważ nigdy jeszcze nie zdarzyła się taka liczba kotów naraz. Nikt, zakładając schronisko, nie przewidywał nawet takich liczb bezdomniaków. Przyłączamy się do apelu, aby znaleźć kochające domy dla wszystkich zwierzaków. Schronisko jest czynne 7 dni w tygodniu w godzinach 10-14 i 15-17. Koty w trakcie leczenia również można adoptować i kontynuować leczenie u wybranego weterynarza. Przy wizycie adopcyjnej trzeba mieć ze sobą transporter i dowód osobisty. Więcej informacji o samym schronisku znajdziecie TUTAJ. Możecie je również wesprzeć darowizną lub potrzebnymi rzeczami, na przykład karmą, kocami czy akcesoriami dla zwierząt.

Zapisz się do newslettera Koty.pl i otrzymuj ciekawe treści przed innymi!

źródło: www.facebook.com/KTOZschronisko, http://www.schronisko.krakow.pl/

Autor: Marta Ozimek
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments