ABC lokat dla firm – sprawdź, co musisz wiedzieć


Lokaty terminowe są oferowane przez banki zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom. Te drugie najchętniej korzystają z lokat terminowych. Gdzie z zyskiem założyć lokatę?

Twoja firma posiada oszczędności? Konto firmowe najczęściej nie są oprocentowane, co oznacza, że trzymanie pieniędzy na takim nie jest optymalnym rozwiązaniem – środki nie zarabiają. Lepszym wyjściem jest założenie lokaty bankowej. Gdzie szukać dobrych ofert?

Od kilku lat na polskim rynku działają banki wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klientów biznesowych. Przykładowo Idea Bank przygotował liczne produkty dla przedsiębiorców prowadzących mikro-, małe i średnie podmioty gospodarcze. Lokaty dla firm w Idea Banku to zarówno lokaty krótko-, jak i długoterminowe.

Na co zwrócić uwagę, poszukując lokaty?

Nie ma znaczenia, czy lokatę bankową chce założyć osoba fizyczna, czy też przedsiębiorca. W każdym wypadku ważne jest, aby zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania, długość trwania umowy i dodatkowe wymagania stawiane przez bank.

Każda firma – również twoja – musi pamiętać o płynności finansowej. Z tego względu najlepiej zrobisz, jeżeli zdecydujesz się założyć lokatę krótkoterminową. Dlaczego? Lokata na kilka dni czy nawet miesiąc to lepsze rozwiązanie niż lokata np. na rok lub dwa lata, bo nie będziesz musiał zrywać umowy. Z czym wiąże się zerwanie umowy o lokatę zawartej z bankiem? Utratą części lub wszystkich wypracowanych odsetek.

Możesz się zastanawiać, czy dobrą alternatywą dla lokaty bankowej nie będzie założenie rachunku oszczędnościowego. Takie, jak z pewnością wiesz, są oprocentowane. Musisz mieć jednak świadomość tego, że oprocentowanie rachunków oszczędnościowych jest niższe niż lokat bankowych. Z tego też względu drugie rozwiązanie opłaca się bardziej.

Gdy jesteś nowym klientem…

… możesz przebierać wśród atrakcyjnych ofert. Jak się okazuje, to właśnie nowi klienci najczęściej otrzymują najlepsze propozycje, jeżeli chodzi o lokaty bankowe. Przykładem jest choćby lokata na start dostępna w ofercie Idea Banku.

Klienci, którzy się na nią zdecydują, mogą liczyć, że:

l na lokacie zdeponują kwotę od 500 do 20 000 zł,

l depozyt wraz z odsetkami otrzymają już po miesiącu,

l oprocentowanie będzie wynosić 3,50% w skali roku.

Oferowane oprocentowanie to aktualnie jedno z najwyższych, jeżeli mowa o lokatach bankowych przeznaczonych dla klientów biznesowych.

Oferta dla stałych klientów

Korzystasz już z produktów oferowanych przez Idea Bank? W takim razie nie będziesz mógł założyć wspomnianej wyżej lokaty. Nie oznacza to jednak, że nie możesz pomnażać swoich oszczędności, korzystając z oferty przygotowanej przez ten bank. Z myślą o dotychczasowych klientach bank również przygotował atrakcyjną ofertę. O jakiej lokacie mowa?

Lokata gotówkowa biznes to świetne rozwiązanie dla klientów, którzy aktywnie korzystają z usług udostępnionych w ramach posiadanego rachunku bankowego. Oferowaną lokatę mogą oni założyć na okres 3 miesięcy, deponując na niej kwotę od 500 do 1 000 000 zł. Jeżeli chodzi o oprocentowanie, to bank wychodzi z ciekawą propozycją. Klienci, którzy zasilą posiadany rachunek bankowy, korzystając z usługi Mobilnego Wpłatomatu i opłacą tymi środkami lokatę, mogą liczyć na oprocentowanie w wysokości 2,15%. Lokatę można założyć na kilka sposobów, m.in. telefonicznie lub online.

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments