Adoptowana kotka Floki zdobywa góry w New Hampshire


Kot w górach? To możliwe! Oto uratowana ze schroniska kotka Floki, która wraz ze swoją opiekunką zdobyła aż 48 górskich szczytów!

Wycieczki w nieznane miejsca nie są ulubioną rozrywką większości domowych mruczków. Istnieją jednak koty, które mają ogromny apetyt na przygody! Poznajcie przeuroczą, adoptowaną kotkę Floki, która wraz ze swoją opiekunką przemierza amerykańskie góry!

Kotka Floki zdobywa górskie szczyty

Opiekunka kotki, Mel Elam, od lat podróżuje po górach. Do niedawna towarzyszył jej ukochany psiak, który niestety odszedł… Po stracie czworonoga Elam odwiedziła schronisko, z którego adoptowała malutką kotkę. Od tamtego czasu kotka Floki wyrosła na pięknego, dorosłego mruczka i wraz ze swoją opiekunką zdobyła 48 najwyższych szczytów górskich w New Hampshire na północy Stanów Zjednoczonych.

Niecały rok temu ruszyłam w podróż z najbardziej nietypowym towarzyszem górskich wypraw. Podróż, która leczy moją duszę, pozwala odnaleźć spokój i zdobyć siłę fizyczną i psychiczną podczas najtrudniejszego okresu mojego życia. Ludzie często piszą, że uratowanie Floki było wspaniałym czynem z mojej strony. Jednak jest odwrotnie. Ona uratowała mnie, a te góry pozwoliły mi uratować ją – pisze na fanpage Adventures with Floki opiekunka kotki, Mel Elam.

Opiekunka kotki wyjątkowo dba o swoją podopieczną. Kotka Floki większość wyprawy spędza, obserwując otoczenie z plecaka swojej opiekunki, bezpiecznie przypięta uprzężą, a górskie tereny zwiedza tylko na smyczy i w dopasowanych szelkach. Na zimniejsze dni ma także przygotowany ciepły kubraczek, który chroni ją przed wychłodzeniem.

Floki wciąż planuje nowe wyprawy

To jednak nie koniec przygód dziewczyn! Kotka Floki i Mel Elam trenują i przygotowują się do udziału w akcji „Seek the Peak” organizowanej przez Mount Washington Observatory – organizację nonprofit zbierającą donacje na utrzymanie górskich stacji pogodowych, analizujących klimat i zapewniających bezpieczeństwo turystom.

Zapraszamy do obserwowania dalszych poczynań dzielnej kotki i jej niesamowitej opiekunki! Może ich wspólne wyprawy staną się dla was inspiracją na wakacyjny wyjazd z mruczkiem?

Autor: Aleksandra Prochocka
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments