Akcja Prezent – kupując, pomagaj bezdomnym zwierzakom!


Mikołajki, Gwiazdka... Sezon na prezenty. My apelujemy: zrób prezent, który pomoże bezdomnym kotom i psom i równocześnie sprawi radość Tobie i Twoim bliskim. Żywy kot albo pies jako świąteczny prezent? TAK - jeśli jest to efekt przemyślanej decyzji.

 

Mikołajki, Gwiazdka… Sezon na prezenty.

Wraz z serwisem Psy.pl apelujemy: zrób prezent, który pomoże bezdomnym kotom i psom i równocześnie sprawi radość Tobie i Twoim bliskim.

Żywy kot albo pies jako świąteczny prezent? TAK – jeśli jest to efekt przemyślanej wcześniej i odpowiedzialnej decyzji – taka mądra adopcja to prawdziwy skarb, niezależnie od pory roku.

Przemyślana adopcja

Bo adopcja musi być połączeniem rozumu i serca, a nie pod impulsem chwili albo błagań dzieci – zbyt wiele „niechcianych prezentów” ląduje po świętach w schroniskach i błąka się po ulicach. Dlatego warto już teraz zastanowić się, czy żywy kociak lub psiak będzie trafionym prezentem dla kogoś z naszych bliskich – dorosłych pytajmy o zdanie, nie zaskakujmy w chwili wręczenia piszczącego prezentu. Dzieci – przygotujmy je i siebie na ewentualne pojawienie się kota lub psa w domu. Pamiętajmy, że to na dorosłych będzie spoczywać obowiązek opieki weterynaryjnej nad pupilem dziecka, to dorośli będą łożyć finansowo na utrzymanie zwierzaka – dzieci do chwili podjęcia stałej pracy, nie zarabiają. To nie znaczy, że całość obowiązków ma spoczywać na rodzicach. Najlepiej podzielić się obowiązkami związanymi z kotem/psem – spisać je na kartce i rozdzielić na część „dziecięcą” i „dorosłą”. Przy okazji uczymy odpowiedzialności 😉

Zastanówmy się wspólnie w rodzinie, co powinna zawierać wyprawka, co kupić dla kota/psa. Upewnijmy się, że wszyscy domownicy są zgodni i akceptują pojawienie się zwierzaka w domu.

Pomyślmy: kot/pies z adopcji z fundacji, domu tymczasowego, schroniska? Czy z legalnej hodowli? Nie kupujmy od pseudohodowców! (Od nowego roku ten proceder będzie już zresztą nielegalny.) Warto wybrać opcję adopcji – tyle bezdomnych zwierzaków marzy o jednym jedynym prezencie od Mikołaja – o własnym, kochającym, ciepłym domu. Takim na zawsze.

Decyzja o kociaki/psiaku pod choinkę to decyzja na lata – nie na chwilę.

Dlatego czasem zamiast żywego kota lub psa, który może stać się takim „niechcianym prezentem”, bezpieczniej i pożyteczniej będzie wybrać inną formę prezentu służącego pomocy bezdomnym kotom i psom oraz sprawiającego radość Obdarowującym i Obdarowanym.

TESTY

Pewien pan, w odpowiedzi na prośby syna o psa, zaproponował układ: kupi psa, pod warunkiem, że przez miesiąc dwa razy dziennie, raniutko przed szkołą i wieczorem, syn weźmie smycz i obrożę i bez względu na pogodę obejdzie dom trzy razy dookoła.
Jeśli przez miesiąc nie będzie ani jednego dnia pominiętego, pies się pojawi.

Koty na spacery raczej nie chodzą, ale sprzątać kuwetę trzeba przynajmniej raz dziennie… kuwetowy test miesięczny bez kota w domu, czemu nie?

Można też przez kilka miesięcy odkładać kwotę, jaka będzie potrzebna na utrzymanie zwierzaka (chodzi tu nie tylko o karmę, ale i ewentualne koszty leczenia czy nawet zwykłe szczepienia i środki przeciw kleszczom). Czy suma pieniędzy, odkładana miesiąc w miesiąc, nie nadwyręża zbytnio domowego budżetu? 

Jak inaczej pomóc zwierzętom bezdomnym w ramach świątecznych prezentów?

1. To może być przekazanie schroniskom i fundacjom karmy, przysmaków, zabawek, akcesoriów typu miski, obroże, koce, legowiska itp.

2. To może być objęcie wirtualną opieką wybranego kota lub psa ze schroniska, azylu, fundacji.

3. To może być prezent dla swoich bliskich i przyjaciół lub własnych zwierzaków – ale kupowany na „kocich” i „psich” aukcjach charytatywnych – organizowanych na portalach internetowych i stronach fundacji.

Jeśli chcecie dołączyć do naszej akcji – szczególnie punkt 3 – prosimy – prześlijcie nam informacje dotyczące akcji – w miarę dokładne, ponieważ będziemy weryfikować nadesłane info – po pozytywnej weryfikacji (obecność banera serwisu Koty.pl na stronie, „polubienie” fanpage’u koty.pl na facebooku), zamieścimy tutaj i w naszym wydarzeniu na facebooku linki akcji godnych poparcia i spełniających wytyczne Akcji Prezent.  UWAGA: Tyczy akcji charytatywnych, niekomercyjnych.

Osoby organizujące zgłoszone akcje ponoszą pełną odpowiedzialność za zgodność akcji z polskim prawem.

Nasze banery można pobrać stąd – kliknij tutaj.

Firmy i podmioty komercyjne organizujące z okazji świąt akcje z procentem od sprzedaży przekazywanym dla potrzebujących kotów lub psów, prosimy o kontakt z naszym Działem Reklamy.

…………………………………………….

Jak najbardziej możecie też zamieścić banery naszej wspólnej akcji  z serwisem Psy.pl – na swojej stronie, niekoniecznie psio-kociej – chodzi o jak najszerszą edukację i pomoc zwierzakom przy okazji tematu świątecznych prezentów.

 

 

 

 

  

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Poniżej Powiązane Artykuły – info o akcjach zamieszczane w naszym serwisie, a spełniające warunki Akcji Prezent – nie masz pomysłu na prezent? zajrzyj… 🙂

 

Array