Azjatycki Grumpy Cat


Nazywa się Brother Cream. A właściwie Tsim Tung Brother Cream - jak brzmi jego pełne imię. Mieszka w markecie w Tsim Tsui East w Hong Kongu. Czasem przechadza się po sklepie, witając kupujących niczym dobry gospodarz, czasem śpi na półce z kocią karmą.

Nazywa się Brother Cream. A właściwie Tsim Tung Brother Cream – jak brzmi jego pełne imię. Mieszka w markecie w Tsim Tsui East w Hong Kongu. Czasem przechadza się po sklepie, witając kupujących niczym dobry gospodarz, czasem śpi na półce z kocią karmą, ale najchętniej w tekturowych pudełkach. Im mniejszych, tym lepiej. Jest lokalną maskotką. Ma też siostrę – Sister Cream, która niestety nie dorównuje bratu sławą.
Brother Cream dorobił się własnego fanpage’a z niebagatelną ilością ponad 177 tysięcy fanów. Jest nie tylko sławny, ale też bogaty – dzięki występom w reklamach. Jego podobiznę można spotkać na autobusach, a nawet damskich torebkach.
To zdecydowanie najbardziej znany kot w Hong Kongu.
Jednak właściciel mruczka, Ko Chee-shing, właściciel sklepu, wykorzystał sławę kota w szczytnym celu – założył fundację, która pomaga dokarmiać koty i psy w schroniskach.
Gdy w 2012 roku kot zaginął, szukało go całe miasto. Obawiano się, że ktoś ukradł uroczego i towarzyskiego mruczka. Na szczęście po 26 dniach zguba się znalazła, o czym lokalne media donosiły wielkimi nagłówkami na pierwszych stronach.
 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments