Caffrey – niezwykły dwułapy pers


Caffrey to 13-letni pers mieszkający w Woking w Wielkiej Brytanii. Przez pierwsze trzy lata swojego życia był normalnie poruszającym się czterołapym kotem. W wypadku samochodowym została zmiażdżona jego lewa tylna lapa, a lewa przednia poważnie uszkodzona

Caffrey to 13-letni pers mieszkający w Woking w Wielkiej Brytanii. Przez pierwsze trzy lata swojego życia był normalnie poruszającym się czterołapym kotem. W wypadku samochodowym została zmiażdżona jego lewa tylna lapa, a lewa przednia poważnie uszkodzona. Tylnej łapy nie udało się uratować, ale przednią – tak.
Przez kolejne 10 lat życia Caffrey był szczęśliwym trójłapkiem. Cztery miesiące temu zdiagnozowano raka w lewej przedniej łapie. Lekarz prowadzący Caffreya po konsultacjach z czterema kolegami po fachu podjął ryzykowną decyzję o amutacji chorej kończyny, wbrew opiniom pozostałego grona lekarskiego, radzącego poddać kota eutanazji – bo jak poradzi sobie kot z łapami tylko po prawej stronie ciała? Ostateczną decyzję podjęła właścicielka Caffrey’a – lepiej ciąć dla ratowania życia.

Czas pokazał, że decyzja o amputacji była właściwą – Caffrey znów biega i cieszy się życiem jak każdy inny kot. Wcale nie przejmuje się brakiem dwóch łap. A jak sprawnie się porusza? Zobaczcie sami:

 

Array