Catskill – miasto żyjące dzięki kotom


Catskill - Kocia Zatoka. Wieś w stanie Nowy Jork, założona w 1788r. Ot, jedna z wielu amerykańskich wiosek. Wszystko zmieniło się w 2007 roku, kiedy to powstała pierwsza uliczna rzeźba przedstawiająca kota. Potem kotów przybywało i przybywało.

Catskill – Kocia Zatoka. Wieś w stanie Nowy Jork, założona w 1788r. Ot, jedna z wielu amerykańskich wiosek, z czasem coraz bardziej podupadająca. Wszystko zmieniło się w 2007 roku, kiedy to powstała pierwsza uliczna rzeźba przedstawiająca kota. Potem kotów przybywało i przybywało. Kolorowych, uśmiechniętych, ożywiających nie tylko wizualnie miasteczko, ale i całkiem materialnie. Miłośnicy kotów metodą szeptaną na kocich forach rozpowszechnili opowieść o niezwykłym miejscu, pełnym kotów – i tych żywych i wyrzeźbionych.

Obecnie Catskill żyje dzięki kotom. Coraz więcej turystów przybywa tutaj, by obejrzeć – koty, szczególnie podczas corocznego letniego festiwalu, gdy powstają nowe kocie rzeźby.

Kot policjant, Koci John Travolta, Picatso, Lucy in the sky with diamonds, kot rybak, kot samochód, kot Szalony Kapelusznik, koci Michael Jackson i wielu wielu innych…

Tegoroczny festiwal odbędzie się 11 sierpnia.

 

więcej: www.cat-n-around.com

 

Array