Chataro – kot z ulicy, który zyskał nowe życie. Jego metamorfoza jest niesamowita!


Kto by się spodziewał, że ten kociak z ulicy skrywa w sobie takie piękno! Schorowany Chataro otrzymał pomoc we właściwym czasie i zyskał nowe życie.

Ledwo się poruszał, miał kleszcze, był zapchlony, a jego skórę – głównie na pyszczku i łapkach – pokrywały bolesne rany. Chataro wymagał natychmiastowej pomocy i na szczęście otrzymał ją na czas. Kochający dom, odpowiednia opieka i troska zmieniły tego kociaka nie do poznania. To jedna z tych metamorfoz, o której musicie przeczytać.

Kocie nieszczęście

Cztery lata temu zaniedbany i ledwo trzymający się na własnych łapkach Chataro pojawił się przed domem Jamesa R. Jonesa. Kot wyglądał jak siedem nieszczęść. Dramatyczny stan skóry zwierzęcia był wynikiem świerzbu i innych rozległych infekcji. Zakaźna choroba pasożytnicza była w zaawansowanym stadium – kot był miejscowo pozbawiony sierści, a jego skóra była pokryta twardymi strupkami. Chataro miał też infekcję zębów, był wygłodzony, wycieńczony i nie miał siły stać o własnych łapkach. Oprócz rozległych stanów zapalnych zdiagnozowano u niego FeLV – kocią białaczkę.

Ukryte piękno

Odpowiednia opieka weterynaryjna, pomocna dłoń i miłość człowieka przyczyniły się do niesamowitej przemiany. Chataro przeszedł operację i nadal codziennie musi dostawać krople do oczu, jednak dziś w ogóle nie przypomina zwierzaka sprzed około czterech lat. Najbardziej zauważalna zmiana to oczywiście wygląd zewnętrzny. Kot ma teraz niesamowicie piękną i bujną sierść. Wyraźnie widać też jego pyszczek, z którego teraz można odczytać jego (prawie) wszystkie emocje. Chataro zyskał jednak przede wszystkim ludzkiego przyjaciela, a także bezpieczny i kochający dom.

James R. Jones przyznał, że nie sądził, aby Chataro – po tym wszystkim, co przeszedł – mógł być otwartym i towarzyskim kotem. Mylił się. I to bardzo. Mruczek nie tylko przebywa zawsze w tym samym pokoju, co opiekun, ale często też wskakuje mu na kolana. Jak mówi mężczyzna: „Wspina się na moje kolana, gdy myśli, że potrzebuję w pracy przerwy lub chce, bym dał mu coś do jedzenia”. W wolnych chwilach Chataro lubi spać na czapce opiekuna bądź wypatrywać przez okno.

źródło i zdjęcie główne: www.boredpanda.com (fot. James R. Jones)

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments