Nagrał, co jego mruczek robi w nocy i… bardzo się zdziwił


Mężczyzna mieszkający w Bangkoku postanowił dowiedzieć się, czym zajmuje się w nocy jego mruczek...

Z pewnością nie raz zastanawiałeś się, co twój kot robi w nocy… Jak pożytkuje swój cenny czas, kiedy ty słodko śpisz? Niektóre mruczki kładą się wraz z nami i drzemią słodko do momentu, gdy zadzwoni budzik. Inne dopiero po zapadnięciu zmroku rozpoczynają swoją dobową aktywność. Noc to przecież idealny moment na realizowanie potrzeb łowieckich i wspinaczkowych. Jeszcze inne koty przez całą noc domagają się jedzenia. Natomiast ten mruczek przez całą noc… broni (?) twarzy swojego opiekuna przed złymi mocami!

Sprawdził, co jego kot robi w nocy

Pewien mężczyzna mieszkający w Bangkoku postanowił dowiedzieć się, co tak naprawdę porabia w nocy jego mruczek. W tym celu ustawił obok łóżka kamerę z noktowizorem. Gdy po przebudzeniu odtworzył nagranie, prawdopodobnie nieźle się zdziwił. Okazało się, że jego pupil przez całą noc… pilnował jego twarzy!

Niezwykłe nagranie wkrótce trafiło na tajską grupy miłośników kotów. Tak oto koci strażnik został doceniony za swoje zmagania przez rzeszę internautów. Trudno opisać jego poczynania – to trzeba po prostu zobaczyć.

Kot nie daje ci spać?

Jeśli kot zakłóca twój sen, może mieć ku temu kilka poważnych powodów. Czekając na ciebie cały dzień, prawdopodobnie smacznie śpi. Gdy w końcu wracasz z pracy, chciałby spędzić z tobą trochę czasu. Zwłaszcza na zabawie i pieszczotach. Jeśli tego nie dostaje – nie dziw się, że dopomina się o to nocą.

Inną przyczyną może być głód. Kot powinien jeść często, lecz małe porcje. Jeśli karmisz kota w nieodpowiedni sposób, prawdopodobnie przez większość czasu biedaczek jest głodny. Nakarm go tuż przed pójściem spać. Ponadto możesz zostawić mu także porcję na noc w trudniej dostępnym miejscu (np. na parapecie), by sam odnalazł pożywienie. Świetnym rozwiązaniem jest także kula-smakula wypełniona chrupkami albo fit-przekąskami. Przy okazji prób zdobycia smakołyków, kot da ujście swoim myśliwskim instynktom. Pamiętaj jednak, aby mieć pod kontrolą kalorie spożywane przez kociego łakomczucha.

Jeśli natomiast twój mruczek całą noc spędza z tobą grzecznie w łóżku – jesteś szczęściarzem. Co więcej, możesz być pewny, że nic ci nie grozi podczas snu. Taki ochroniarz to prawdziwy skarb – powinieneś go docenić!

Źródło: www.boredpanda.com| zdjęcia: facebook.com/groups/love.cat.club

Autor: Nikoletta Parchimowicz
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments