Czterdzieści domków dla kotów do rozdania!


Jak co roku Gdańsk pomaga podwórkowym futrzakom. Podobnie jak w latach ubiegłych, na nadchodzący sezon zimowy Miasto zakupiło dwukondygnacyjne, ocieplone domki dla kotów. Domki będą wydawane w Schronisku Promyk.

Jak co roku Gdańsk pomaga podwórkowym futrzakom. Podobnie jak w latach ubiegłych, na nadchodzący sezon zimowy Miasto zakupiło dwukondygnacyjne, ocieplone domki dla kotów. Domki będą wydawane w Schronisku Promyk przy ul. Przyrodników 14 (tel. 58 522 37 27) w godzinach od 9.00 do 15.00. Początek wydawania w środę 2 grudnia. Wszyscy nowi posiadacze domków otrzymają wraz z nimi legitymacje Społecznych Opiekunów Bezdomnych Kotów, a także karmę na okres zimowy i możliwość bezpłatnej sterylizacji lub kastracji kotów będących pod opieką.

Z uwagi na dużą liczę podań oraz ograniczoną liczbę budek, wydawany będzie tylko 1 domek dla każdego wnioskodawcy. Warunkiem przyznania budki jest zgoda administratora na jej ustawienie oraz zobowiązanie do utrzymania porządku oraz czystości w jej otoczeniu.

Gdański magistrat od 2006 roku przekazuje mieszkańcom dwukondygnacyjne, ocieplone, czteropokojowe domy dla kotów. Domy, które są dostosowane do indywidualistycznego charakteru tych zwierząt: z oddzielnym wejściem do każdego z pomieszczeń. Przez ten czas rozdano już ponad 900 domków dla kotów, a w środę 2 grudnia wydanych będzie kolejne 40 sztuk. Ich łączny koszt to ponad trzysta tysięcy złotych.

– Pomimo przekazania mieszkańcom już ponad 900 domków, zainteresowanie akcją nie maleje i Wydział Środowiska gdańskiego magistratu otrzymuje bardzo dużo wniosków w sprawie udzielenia pomocy zwierzętom w okresie zimowym – mówi Marcin Tryksza z Wydziału Środowiska UMG. – W związku z dużym rozwojem programu, Wydział Środowiska zlecił inwentaryzację kocich budek na terenie miasta. Domki mają zostać oznakowane i ponumerowane, a ich pozycje naniesione na mapę. Pozwoli to poprawić zarządzanie programem, estetykę otoczenia naszych osiedli oraz przede wszystkim oszacować przybliżoną liczbę zwierząt na terenie miasta.

źródło: Urząd Miasta Gdańska

 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments