Czy Chiny zakażą jedzenia psiego i kociego mięsa?


Już wkrótce być może w Chinach zostanie zakazane jedzenie oraz obrót psim i kocim mięsem, kończąc tym samym ponad 2500-letnią tradycję. Ci, którzy złamią prawo o zapobieganiu okrucieństwu wobec zwierząt, zostaną ukarani grzywną.

Już wkrótce być może w Chinach zostanie zakazane jedzenie oraz obrót psim i kocim mięsem, kończąc tym samym ponad 2500-letnią tradycję.  Ci, którzy złamią prawo o zapobieganiu okrucieństwu wobec zwierząt, zostaną ukarani grzywną w wysokości 5,000 yuan (453£) i spędzą 15 dni w areszcie. Za handel mięsem kary będą oczywiście dużo wyższe, a restauracje tradycyjnie specjalizujące się w daniach z psiego mięsa (najsłynniejsza restauracja w Szanghaju przerabia dziennie tonę psiny)  będą musiały zostać zamknięte lub zmienić menu.

W Chinach psie mięso jest uważane za zdrowe i szczególnie chętnie jedzone w zimowe miesiące, kiedy to ponoć pomaga produkować ciepło w organizmie. Mięso pochodzi ze specjalnych farm, z których wędrują na ubój w wieku od 6 do 12 miesięcy.

Jedzenie psów jest popularne tylko w niektórych częściach kraju, przeciętny Chińczyk nigdy go nie próbował.

Pomysł wyszedł od coraz większej grupy chińskich miłośników zwierząt, których internetowe apele podpisały tysiące osób. Samo jedzenie psów być może byłoby nadal akceptowanie, gdyby nie powtarzające się doniesienia o szczególnym okrucieństwie towarzyszącym ubojowi. Organizacje broniące praw zwierząt organizowały akcje protestacyjne w marketach sprzedających psie mięso oraz blokowały przejazdy ciężarówek transportujących koty do punktów sprzedaży.

Amatorów psiego mięsa znajdziemy nie tylko w Chinach, Korei Południowej czy w Wietnamie. Również w Szwajcarii, niektórych krajach Ameryki Środkowej, na Tajwanie, a pojedyncze przypadki zdarzają się praktycznie na całym świecie.

Zanim Chińskie prawo wejdzie w życie minie jeszcze sporo czasu, ale już po pierwszych doniesieniach pojawiło się wiele pytań i gorących komentarzy. Część osób faktycznie bardzo się cieszy, ale inni uważają, że zakaz jedzenia psów, w momencie, kiedy zupełnie legalnie można zabijać i jeść inne gatunki zwierząt, świadczy o głębokim relatywizmie moralnym.

Źródło: doglife.pl

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments