Czy znacie Monikę Rysiardson?


Zapewne odpowiedzieliście „nie”. Na 100% jesteście w błędzie!!! Ta Pani jest bardzo dobrze wszystkim znana... tylko pod innym nazwiskiem.

Zapewne odpowiedzieliście „nie”. Na 100% jesteście w błędzie!!! Ta Pani jest bardzo dobrze wszystkim znana… tylko pod innym nazwiskiem.
Monika Richardson, bo to o niej mowa, postanowiła zmienić nazwisko, a raczej po prostu je spolszczyć. Co skłoniło ją do podjęcia tej trudnej decyzji?

Noszę to nazwisko przez 15 lat ale mimo to spotykam na swej drodze ludzi, którzy nie umieją go wymówić albo po prostu nie podoba im się, że brzmi obco – mówi Monika Richardson. Myślałam o zmianie nazwiska na Kowalska, albo Nowak, ale jestem bardzo zżyta z dotychczasowym i chciałam tylko dodać mu polski akcent.

Dlaczego akurat Rysiardson?

Spisałam sobie wszystkie pomysły takie jak Richardsiewicz, Ryszardson, Richardska, Ryszardska… Było tego dużo. Rysiardson wydaje mi się najbardziej przyjazne no i bardzo dobrze mi się kojarzy…

Monika zapytana o to „dobre skojarzenie” tajemniczo się uśmiecha i mówi tylko „Wiadomo, że wszystkie Ryśki to fajne chłopaki, a w Polsce mamy ich niewielu”. Nie chce powiedzieć nic więcej. Jaką tajemnice skrywa Monika Richardson… przepraszamy – Rysiardson?

W tym roku 1 procent Waszego podatku może pomóc ratować polskie rysie i polską przyrodę! Organizacja ekologiczna WWF prowadzi program ochrony tych pięknych kotów oraz chce pomóc w ich powrocie do mazurskich lasów, w których kiedyś żyły. W tym celu WWF sprowadzi do Polski rysie z Estonii, jednocześnie ratując im życie.

Rysie potrzebują stosunkowo dużych przestrzeni do życia. Dzięki ochronie tych zwierząt, dbamy o ocalenie dużych fragmentów ważnych ekosystemów leśnych.

Szczególnie zagrożone są rysie z północno-wschodniej Polski. Żyje ich tam zaledwie 60. Dlatego WWF prowadzi kampanię na rzecz powrotu rysi do miejsc w północno-wschodniej Polsce, w których kiedyś żyły, m.in. na Mazury. Ostatnie rysie były widziane na Mazurach dwadzieścia lat temu. Wyginęły m.in. z powodu odstrzału. Obecnie gatunek ten objęty jest ochroną.

Od 2007 roku WWF we współpracy z dr Andrzejem Krzywińskim wypuścił do naturalnego środowiska już cztery rysie. Urodzone w niewoli zostały reintrodukowane do mazurskich lasów. Kolejnym ze sposobów przywrócenia rysi na Mazury jest ich przemieszczenie z Estonii do Polski. W Estonii ich liczba jest tak duża, że można na nie polować. Sprowadzając rysie do Polski, ocalimy im życie, z pożytkiem dla polskich rysi.

Jeżeli WWF zbierze odpowiednie środki, już niedługo do Polski mogą przyjechać pierwsze rysie. I Ty możesz pomóc rysiom, przekazując WWF 1 procent swojego podatku.

 

Źródło: WWF Poland

Array