Darmowe zabiegi sterylizacji dla warszawskich kotów i psów


15 stycznia 2015 roku Rada m.st. Warszawy uchwaliła Program opieki nad zwierzętami na 2015 rok. Właściciele psów i kotów, którzy mieszkają na terenie Warszawy, będą mogli bezpłatnie dokonać zabiegu sterylizacji lub kastracji swojego pupila.

W tym roku zabiegi sterylizacji i kastracji psów i kotów będą finansowane w całości z budżetu miasta. Kontynuowana będzie również akcja czipowania zwierząt.
W ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie m.st. Warszawy w 2014 roku, Biuro Ochrony Środowisko przeprowadziło dwie akcje skierowane do mieszkańców stolicy: dofinansowanie do zabiegów sterylizacji oraz kastracji psów i kotów (50%) oraz bezpłatne czipowanie psów i kotów. Oba przedsięwzięcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.  W tym roku miasto będzie kontynuowało akcję.
W czasie trwania akcji w roku ubiegłym, zabiegom sterylizacji poddanych zostało 665 kotek i 430 suk, a kastracji – 365 kocurów i 254 psy. W 2014 roku zaczipowano również 7157 zwierząt. Na akcję sterylizacji oraz kastracji psów i kotów wydano blisko 125 tysięcy złotych, natomiast na akcję czipowania zwierząt ponad 470 tysięcy złotych.

Zgodnie z uchwalonym, 15 stycznia 2015 roku przez Radę m.st. Warszawy Programem opieki nad zwierzętami, w tym roku działania podejmowane w latach ubiegłych w tym zakresie przez miasto będą kontynuowane.

Dodatkowo, w 2015 r., właściciele psów i kotów, którzy mieszkają na terenie Warszawy, będą mogli bezpłatnie dokonać zabiegu sterylizacji lub kastracji swojego pupila. Koszty zabiegu w 100 procentach będą pokrywane z budżetu stolicy.

Obecnie trwają prace przygotowawcze dotyczące obu akcji. Ruszy ona prawdopodobnie w marcu.

źródło

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments