Kobieta i uratowana przez nią kotka urodziły w tym samym czasie


Takie historie nie zdarzają się często - kobieta w ciąży uratowała cieżarną kotkę o imieniu Dove. Połączyła je nie tylko niezwykła więź, ale też termin porodu.

Dla 23-latki od wielu lat priorytetem było niesienie pomocy zwierzętom – była wolontariuszką w schronisku i prowadziła dom tymczasowy. Lauren Maners doskonale wie, ile czasu, a niekiedy i wyrzeczeń wymaga opieka nad chorymi bezdomniakami. Dlatego, gdy zaszła w ciążę, postanowiła zrobić sobie przerwę od prowadzenia domu tymczasowego – chciała jak najlepiej przygotować się do roli mamy. Długo jednak w tym postanowieniu nie wytrwała. Na jej drodze stanęła bowiem piękna śnieżnobiała kotka Dove.

Niezwykłe spotkanie

Była ranna, wychudzona, samotna i, jak się później okazało,  również w ciąży. Lauren Maners wraz z mężem znaleźli Dove (takie imię otrzymała kotka) na poboczu drogi. Przyszła mama, która odliczała już ostatnie tygodnie do porodu, nie mogła tak po prostu jej tam zostawić. Najpierw zabrała ją więc do lekarza weterynarii, a następnie do domu.

Razem z mężem znaleźliśmy Dove na poboczu drogi. Była chuda i ranna. Próbowałam znaleźć jej opiekunów, po czym poinformowano mnie, że jest bezdomna i przez ponad rok jadła ze śmietnika pobliskiej kawiarni. Wszystkie okoliczne schroniska były przepełnione i nie mogłam jej tak po prostu zostawić, wiedząc, że będzie musiała opiekować się swoimi maluchami na wolności – relacjonuje Lauren Maners.

fot. www.instagram.com/mama.maners

Podwójny poród

Przyszłe mamy szybko nawiązały ze sobą więź – spędzały razem czas i udzielały sobie nawzajem wsparcia. 23-latka przyznała też, że kotka na początku była nieufna wobec jej męża, ale z czasem to się zmieniło. Lauren i Dove połączył termin porodu. Okazało się, że mają urodzić w tym samym czasie. Po tym, jak Lauren opublikowała w mediach społecznościowych historię Dove, ciężarny duet szybko zyskał popularność.

Kiedy świeżo upieczeni rodzice wrócili do domu z córeczką Kylie, zastała ich kolejna niespodzianka – pod ich nieobecność Dove urodziła 6 kociąt. Maluchy zostały zbadane przez lekarza weterynarii. Kotka wraz z kociętami przez kilka miesięcy była pod opieką Lauren i jej męża. Kiedy cała kocia gromadka była już gotowa do zmiany domu, 23-latka znalazła im kochających opiekunów w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

Zapisz się do newslettera Koty.pl i otrzymuj ciekawe treści przed innymi!

źródło: www.boredpanda.com, zdjęcie główne: www.instagram.com/mama.maners

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments