Downing Street zatrudnia kota


Na Downing Street 10 w Londynie zamieszkał nowy pracownik. W rezydencji brytyjskiego premiera zdecydowano się zatrudnić kota, który będzie odpowiedzialny za wyłapywanie szczurów - informują brytyjskie media.

Na Downing Street 10 w Londynie zamieszkał dziś nowy pracownik. W rezydencji brytyjskiego premiera zdecydowano się zatrudnić kota, który będzie odpowiedzialny za wyłapywanie szczurów – informują brytyjskie media.

Spekulacje na temat przyjęcia kota pojawiły się po tym, jak w ubiegłym miesiącu dwukrotnie zauważono gryzonie przemykające przed progiem premiera Davida Camerona podczas transmisji telewizyjnych na żywo.

Tożsamość kociego żandarma została dziś oficjalnie ujawniona, to kot domowy o imieniu Larry pochodzący z londyńskiego schroniska Battersea. Liczy 4 lata.

"To pierwsza tego typu nominacja od czasu, gdy dzielny szczurołap Humphrey odszedł na emeryturę w 1997 roku, wkrótce po tym jak na Downing Street zamieszkał Tony Blair" – pisze Press Association.

Dlaczego wybrano właśnie Larry’ego? Ponieważ bardzo lubi się bawić, szczególnie zabawkami-myszkami, co dobrze wróży jego zdolnościom łowcy.

(PAP, http://www.telegraph.co.uk/)Array