5 pomysłów na kocie DIY z dzieckiem!


Rozwijaj dziecięcą kreatywność i zachęć do wspólnej zabawy!

4. Saszetka z kocimiętką

Taka domowej roboty saszetka to wspaniały prezent dla mruczka. Wykonanie go jest tak łatwe, że dziecko bez trudu zrobi saszetkę całkowicie samodzielnie. Co jest niezbędne do jej wykonania?

Dziecko i kot mogą tworzyć naprawdę zgraną paczkę. A czy wiesz, że możesz w prosty i ciekawy sposób rozbudzić w swoim maluchu zarówno kreatywność, jak i poczucie odpowiedzialności za mruczka?
rys. Koty.pl
  • wysuszona kocimiętka
  • niewielki, prostokątny kawałek materiału

Wykonanie

Zrobienie saszetki jest banalnie proste! Wystarczy wyłożyć kocimiętkę na środku materiału, a następnie związać ze sobą jego rogi. Zawiążcie je bardzo mocno, żeby zawartość nie wysypała się podczas zabawy. Do dzieła!

5. Legowisko bez szycia!

To inspiracja dla bardziej zaawansowanych w koordynacji ręka-oko. Będzie potrzebne wiele cierpliwości i dokładności. Czego potrzebujecie, żeby wykonać legowisko bez szycia?

Dziecko i kot razem robią projekty.
rys. Koty.pl
  • 2 kawałki materiału o tym samym kształcie i równej wielkości (najlepiej, by były to prostokąty – łatwiej będzie je ze sobą łączyć)
  • torba pluszu lub innego materiału do wypełnienia
  • nożyczki, linijka, kreda/taśma malarska

Wykonanie

Gdy dziecko i kot są już gotowi do działania, należy położyć na sobie oba kawałki materiału (wzorem na wierzch). Odetnijcie rogi materiału tak, jak zostało to pokazane na obrazku. Możecie użyć taśmy lub kredy, żeby odmierzyć równe kawałki. Następnie powstałe pasy materiału poprzecinajcie na mniejsze paseczki. Tak powstałe frędzelki zwiążcie ze sobą. Przed związaniem ostatniego boku włóżcie do środka wypełnienie i voilà! Posłanko gotowe, a dziecko i kot stają się najlepszymi kumplami!

Dobrej zabawy!

I jak? Czy ty, twoje dziecko i kot czujecie się zainspirowani? Mamy nadzieję, że tak! Koniecznie pochwalcie się swoimi dziełami w komentarzach!

Autor: Julia Dzierżak
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments