Dzień Kota z Fundacją VIVA – foto/relacja


Kociolubni w każdym wieku licznie stawili się w Traffic Club w Warszawie, aby wraz z organizatorem spotkania, Fundacją Viva! obchodzić Światowy Dzień Kota. Gościem specjalnym wydarzenia była Andżelika Piechowiak autorka książki „Koty i ich sławni ludzie"

 

Obszerną fotorelację z imprezy mamy dzięki uprzejmości Marty Machowiak, redaktor naszego "bliźniaczego" serwisu Psy.pl. Dziękujemy 🙂

Kociolubni w każdym wieku licznie stawili się w Traffic Club, w Warszawie, aby wraz z organizatorem spotkania, Fundacją  Viva! obchodzić Światowy Dzień Kota. Gościem specjalnym wydarzenia była Andżelika Piechowiak, autorka książki „Koty i ich sławni ludzie”. 

Pierwsi na scenę wyszli młodzi artyści z warszawskich szkół. Przezwyciężając tremę i wynikające z tego powodu, czasem mniejsze, czasem większe, kłopoty z pamięcią, z dużym zaangażowaniem recytowali wiersze o kociej tematyce.
 
                Po występach najmłodszych rozpoczęła się aukcja prac plastycznych dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 101 w Warszawie. Licytację poprowadziły Maryla Weiss (Kociarz Roku 2009) oraz Andżelika Piechowiak, która  gorąco namawiała zebranych gości do uczestnictwa. Odwagi pozostałym licytującym dodawała aktywnie biorąca udział w aukcji Magdalena Bielicka. Redaktor naczelna magazynu Kocie Sprawy ostatecznie stała się właścicielką dwóch obrazków. Rekordowa licytacja za pracę pt. „Kotka i myszka” osiągnęła cenę 100 zł. Ze sprzedaży 12 prac uzyskano ostatecznie 660 zł. Kwota ta w całości przekazana zostanie na pomoc dla zwierząt. Pozostałe prace, które ze względów organizacyjnych nie zmieściły się w licytacji, można było kupić poza aukcją.
 
                W trakcie imprezy nastąpiła także inauguracja akcji na rzecz bezdomnych zwierząt „Paka dla bezdomniaka”.  W wybranych sklepach internetowych dostępne będą zestawy zawierające żywność, akcesoria i witaminy o wartości 30, 50 i 100 zł z przeznaczeniem dla psów, kotów, gryzoni lub koni. Raz w miesiącu sklep przekaże zakupione przez klientów paczki Fundacji Viva!  
 
                Nie obyło się również bez wyróżnień dla wszystkich tych, którzy od lat aktywnie włączają się we wszelaką pomoc potrzebującym i bezdomnym kotom. Dyplomy „Przyjaciela Kota”, które wręczała Anna Zaborowska z Fundacji Viva!, otrzymali wolontariusze prowadzący domy tymczasowe i  pomagający w adopcjach, weterynarze oraz osobistości ze świata mediów, które nie pozostają obojętne na los tych zwierząt. Wśród tych osób docenieni zostali m.in. Katarzyna Dowbor, Olga Bończyk, Magdalena Bielicka, Maryla Weiss, Andżelika Piechowiak, Anna Depczyńska z Polskiego Radia, Martyna Ruks z TVP oraz sklep internetowy dla zwierząt Animalia. Dyplom otrzymała także, nieobecna niestety, Katarzyna Pomerańska, laureatka plebiscytu na „Kociarza Roku” 2010.
 
                Po wyróżnieniu gości Maryla Weiss wręczyła Annie Zaborowskiej figurkę kota z napisem „Przyjaciel Kot”. Zaskoczona laureatka nie ukrywała wzruszenia i dziękując powiedziała „ Nie pomagamy dla dyplomów. Koty są jak chipsy, po jednym masz ochotę na więcej” .
                Po części oficjalnej imprezy odbył się pokaz filmu „Stan zakocenia” Fundacji Czarna Owca Pana Kota”.
Więcej zdjęć z wydarzenia można zobaczyć tutaj.
 
 

tekst i zdjęcia: Marta Machowiak

Array