Dziesięciolatki zmasakrowały ciężarną kotkę


Dzieci z Urszulina znęcały się nad ciężarną kotką. Biły ją, kopały i jeździły po niej rowerem. Zwierzęcia nie udało się uratować - donosi Dziennik Wschodni. Inną wersję wydarzenia przedstawia dyrektor szkoły.

Sprawa trafiła właśnie do Sądu Rejonowego w Chełmie. Od wtorku zajmowali się nią policjanci, po tym, jak anonimowa prośba o interwencję trafiła do skrzynki e-mailowej komendy wojewódzkiej.

– Ze zgłoszenia wynikało, iż w poniedziałek na terenie szkoły dzieci biły i kopały ciężarną kotkę, a na koniec jeździły po niej rowerem – mówi Bożena Szymańska, oficer prasowy włodawskiej policji. – Mimo interwencji weterynarza nie udało się ocalić życia zwierzęciu.

Tuż po zgłoszeniu policjanci z Urszulina zabrali się za szukanie oprawców. Okazało się, że to uczniowie miejscowej szkoły. Chodzi o co najmniej sześcioro dzieci w wieku 9-10 lat. Zajmie się nimi wydział rodzinny i nieletnich chełmskiego sądu.

 

źródło

Aktualizacja: 18.03.2015

Według Dyrektora szkoły, do której uczęszczają uczniowie, dzieci nie maltretowały kotki, ale chciały ją ratować po tym, jak została potrącona przez samochód. Same zaniosły ją do weterynarza. W jego ocenie, dzieci zachowały się godnie.

Policja nadal pozostaje przy swoich ustaleniach. Już wcześniej przekazała zgromadzone materiały do wydziału rodzinnego i nieletnich chełmskiego sądu. Dzieciom grozi m.in. upomnienie, ustanowienie nadzoru odpowiedzialnego rodziców lub opiekuna czy ustanowienie nadzoru kuratora.

Zgodnie z artykułem 426. Kodeksu cywilnego: „Małoletni, który nie ukończył lat trzynastu, nie ponosi odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę”.

źródło: Dziennik Wschodni, tvp.info
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments