Jakie mięso dla kociaka?

fot. Shutterstock

Dzień dobry, chciałabym zapytać jakie mięso można podawać 4 miesięcznemu kocurkowi.

W przypadku takiego malucha proponujemy delikatne, podgotowane mięso (np. indyka, kurczaka). Oczywiście bez żadnych przypraw. Można podać je zmielone lub pokrojone w drobne kawałeczki. Jednak z czasem nie będzie trzeba ułatwiać kotu jedzenia mięsa. Wręcz przeciwnie, zęby dorosłego kocurka poradzą sobie z większymi kawałkami, a przy okazji będą się czyściły z kamienia nazębnego.

Gdy kociak podrośnie, śmiało można do jego diety stopniowo dodawać: wołowinę, królika, jagnięcinę, drób, podroby (wątróbka, serduszka), niektóre ryby słodkowodne i morskie. Jednak w przypadku ryb należy być ostrożnym i sprawdzić, czy dany gatunek jest dla kota odpowiedni, a jeśli tak, to w jakiej formie (surowa, gotowana).

Z czasem można zrezygnować także z gotowania mięsa. Kot znakomicie radzi sobie z surowizną. Jeśli jednak chcemy podawać surowe mięso – upewnijmy się, że kupujemy sprawdzone, dobre jakościowy produkt z zaufanego źródła. To sprzedawane w supermarketach w bardzo niskich cenach jest przeznaczone do gotowania i smażenia.

W poniższych artykułach przeczytasz więcej na temat tego, jakie mięso jest dla kotów najlepsze oraz jakie ryby może jeść mruczek:

https://www.koty.pl/jakie-ryby-moze-jesc-kot/?gclid=EAIaIQobChMImKrp1Oyb7gIVCqWyCh04-QMaEAAYASAAEgLsX_D_BwE

https://www.koty.pl/surowy-kurczak-dla-kota/?gclid=EAIaIQobChMIr7GbwOyb7gIVgQDmCh2HhAhcEAAYASAAEgKcGPD_BwE

https://www.koty.pl/wolowina-dla-kota/?gclid=EAIaIQobChMIxZ-ypeyb7gIV8UiRBR3ZfAziEAAYASAAEgIpT_D_BwE

https://www.koty.pl/mieso-dla-kota/

Nikoletta Parchimowicz, redaktor portalu Koty.pl

Autor: Redakcja
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments