Problem z kotką w rui i starszym psem


Dzień dobry,
od jakiegoś czasu moja kotka stała się lekko nadpobudliwa, dużo wokalizuje (miauczy, mruczy, grucha). Czekamy z jej sterylizacją do stycznia (porada lekarza wet.), aktualnie ne jest wypuszczana na zewnątrz (nie chcemy, aby kotka była w ciąży). W domu mamy również psa (rasa brak, wiek 10 lat) który już od jakiegoś czasu „nie biega” tak za suczkami, być może ze względu na wiek. Przyjął kotkę w domu dosyć dobrze. Od czasu, gdy u kotki pojawiły się wyżej wymienione wokalizacje pies przez cały czas ja oblizuje, podgryza aż w pewnym momencie próbuje ją kryć, jest to do tego stopnia uciążliwe, że nie daje jej spać w legowisku.

Wiem, że jest to forum „kocie”, ale szukam pomocy z każdej strony, by to zachowanie wyeliminować. Czy sterylizacja kotki zakończy zapędy psa? Nie chcemy go poddawać kastracji ze względu na jego wiek.

Dziękuję za wszelkie porady.

Przede wszystkim jeśli kotka jest w rui to należy poczekać do jej zakończenia i dopiero po ok. 2,5 – 3 miesiącach przeprowadzić zabieg sterylizacji. Nie powinno się go przeprowadzać wcześniej, proszę to przedyskutować z lekarzem weterynarii. Psu można również pomóc. Należy poprosić lekarza o podanie implantu, który wstrzykuje się podskórnie i który jest rodzajem chemicznej kastracji. Powinien działać od 6 do 8 miesięcy, a później pies wraca do pełnej sprawności seksualnej. To dobre rozwiązanie, jeśli nie chcemy przeprowadzać zabiegu chirurgicznego.

Autor: Beata Leszczyńska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments