FFA czyli Fundacja For Animals – o sobie


Co to jest fundacja pro zwierzęca, jak działa, a przede wszystkim - że to są ludzie, zwykli ludzie, jak Ty, ja, sąsiadka obok - ludzie połączeni pasją miłości do zwierząt i chęcią pomagania im. O takim - ludzkim - obliczu fundacji chcemy Wam opowiedzieć.

Jesteśmy grupą osób, które nie potrafią przejść obojętnie obok potrzebujących pomocy, porzuconych, niechcianym i nikomu niepotrzebnych zwierząt.

Oddział Łódzki Fundacji For Animals rozpoczął swoje działania w końcu 2007 roku. Potrzeba zformalizowania pojawiła się, kiedy nasze prywatne fundusze zaczęły nie wystarczać, portfele bliskich i znajomych także w zastraszająco szybkim pustoszały, a potrzebujących kotów i psów przybywało. Nie otrzymujemy żadnych funduszy od władz miasta ani gminy. Nie mamy biur, etatów i samodzielnie z własnych środków płacimy za jedzenie, żwirek, paliwo – środki pozyskane na konto fundacji przeznaczamy tylko i wyłącznie na sterylizacje i leczenie zwierzaków – przede wszystkim tych wolno żyjących. Czasami jest nam bardzo trudno, ale nie poddajemy się.

 Rezultaty działań FFA w latach 2008-2010 to:

· 812 sterylek i kastracji,

· ponad 280 wyadoptowanych kotów, także kilka psiaków.

Oprócz tego cały czas leczymy koty wolno żyjące, karmicielom dostarczamy środki na odrobaczenie i – w sytuacjach awaryjnych – karmę.

Naszym priorytetem jest kastracja i sterylizacja kotów i psów wolno żyjących – najskuteczniejsza, najbardziej humanitarna metoda ograniczania nadpopulacji i bezdomności zwierząt.

Najbardziej potrzebujące: chore lub nieradzące sobie z życiem na wolności i maluszki trafiają do naszych mieszkań – tzw. domów tymczasowych – i szukamy im domów stałych.

W kolejny rok – 2011 – wchodzimy z jeszcze większymi potrzebami – mimo że nie reklamujemy się nigdzie, nawet na opisywanie naszych działań na fundacyjnej stronie nie mamy czasu, nasze telefony krążą po mieście, ciągle ktoś prosi o pomoc dla zwierzaków. Staramy się nie odmawiać, zawsze pomóc w jak największym zakresie – w ramach naszych możliwości finansowych i czasowych. Już czekają na sterylizacje i kastracje kolejne koty, blisko 40 czeka na adopcje w naszych prywatnych mieszkaniach – domach tymczasowych. Już leczymy czwartego wolno żyjącego kota w szpitaliku dla zwierząt… Ciągle liczymy na pomoc i dobre serce ludzi, którym los zwierząt nie jest obojętny.

Jeżeli chcecie wesprzeć nas finansowo – podajemy nasze dane:

Fundacja For Animals Oddział Łódź

konto 60 1370 1170 0000 1706 4855 2200

KRS 0000 265 307

NIP: 629-23-49-958

Prowadzimy także zbiórkę pieniążków do skarbon stacjonarnych w ramach zbiórki publicznej – jeśli zechcesz postawić naszą puszkę w swoim zakładzie, biurze lub lokalu, to dzięki Tobie inni też będą mieli szanse pomocy potrzebującym zwierzakom. I oczywiście można nas wspomóc przekazaniem nam 1% podatku dochodowego – jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Wystarczy w PIT wpisać numer KRS 0000 265 307 oraz nazwę naszej grupy – Fundacja For Animals – Łódź. Bardzo ważne – wpisanie nazwy "Łódź" – wówczas wpływy z 1% trafią do naszego oddziału FFA.

Pamiętaj – z Twoją pomocą zrobimy więcej.

Od Redakcji: Oddziały FFA są w różnych miastach w Polsce. Są też inne fundacje "kocie". Jest wolontariat w schroniskach dla zwierząt. Jeśli ktoś z Was miałby ochotę włączyć się jakoś w pomoc dla zwierząt czy konkretnie kotów – szukajcie fundacji i stowarzyszeń, oni wiedzą jak pomagać "z głową", i że w grupie można więcej. W razie pytań – można pisać na maila Redakcji (mail w górnym menu "kontakt". Przekażemy informacje odpowiednim osobom lub postaramy się sami odpowiedzieć.

Array