Film o ewakuacji schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kice!


Wyjątkowy pokaz w wyjątkowym miejscu w wyjątkowy dzień czyli Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza do Kinokawiarni KIKA na Podgórzu – ul. Ignacego Krasickiego 18 - w piątek 13 kwietnia (tak tak to nie pomyłka, piątek 13-tego) o godz.18.

Wyjątkowy pokaz w wyjątkowym miejscu w wyjątkowy dzień czyli Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza do Kinokawiarni KIKA na Podgórzu – ul. Ignacego Krasickiego 18 –  w piątek 13 kwietnia (tak tak to nie pomyłka, piątek 13-tego) o godz.18.

Zrealizowany przez Fundację Czarna Owca Pana Kota 45-minutowy film dokumentalny opowiada historię ewakuacji Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt podczas powodzi w Krakowie w maju 2010 roku. Opowiada też historię ‘prywatną’ 15 zwierząt  wziętych wtedy ze schroniska, które znalazły stały dom u wydawałoby się tymczasowych opiekunów.  „Powodzięta” to obraz ludzi, którzy niejednokrotnie nie zamierzali zatrzymać zwierząt na stałe, ale poznawszy je nie mogli wyobrazić sobie zwrócenia ich do schroniska.

Po pokazie zapraszamy na dyskusje z udziałem bohaterów filmu. Porozmawiamy o tym co skłoniło ich do pomocy, czemu zdecydowali się adoptować zwierze, mimo że wcześniej o tym nie myśleli, co się zmieniło w ich życiu po tym jak pojawił się w nim zwierzak, jak teraz prawie 2 lata od przedstawionych w  filmie wydarzeń wygląda ich wspólne ludzko-zwierzęce życie.

Po pokazie będzie też możliwość zakupienia filmu „Powodzięta”  i bezpośredniego wsparcia działań Fundacji Czarna Owca Pana Kota (sterylizacja/kastracja kotów, leczenie kotów, dokarmianie kotów, budowa domków dla bezdomnych kotów).

Na początku kwietnia ruszy strona filmu – www.powodzieta.pl.

Serdecznie dziękujemy Kinokawiarni Kika –  www.kinokika.pl – za udostępnienie sali kinowej na pokaz i przestrzeni kawiarnianej na dyskusje! Serdecznie dziękujemy!

Fundacja Czarna Owca Pana Kota

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments