Frank& Louis – janusowy kot w Księdze Rekordów Guinnessa


Dwojga imion, z dwoma pyszczkami i trojgiem oczu - Frank i Louis. Mieszka w Worcester w Massachusetts już przez 12 lat. Jako najdłużej żyjący tzw. "janusowy kot" trafił do Księgi Rekordów Guinnessa.

Dwojga imion, z dwoma pyszczkami i trojgiem oczu – Frank i Louis. Mieszka w Worcester w Massachusetts już przez 12 lat. Jako najdłużej żyjący tzw. "janusowy kot" trafił do Księgi Rekordów Guinnessa.
Mimo posiadania trojga oczu, patrzy tylko dwoma, środkowe jest nieczynne. Ma też jeden mózg – ruch oczu jest jednoczesny. Je tylko jednym pyszczkiem. Nie jest to zatem "koty syjamski", choć powstał najprawdopodobniej wskutek częściowego podziału zarodka, który jednak nie dał dwóch organizmów ale jeden.
Większość "janusowych kotów" przeżywa 1-4 dni. Frank i Louis jest wyjątkiem. Patrząc na tego pięknego ragdolla trudno uwierzyć, że 12 lat temu niemal zapadła decyzja o jego uśpieniu. Właśnie z prośbą o eutanazję został przeniesiony do lecznicy. Jednak znalazł się ktoś – Marty Stevens, i zadeklarowała adopcję nietypowego malca. Wbrew statystyce, kociak rósł i miewa się w dobrym zdrowiu do dziś. Zachowuje się jak każdy kot, lubi spacery z opiekunem, jazdy samochodem i zabawy.
Jak mówi jego opiekunka – każdy dzień jest darem i ma nadzieję, że będzie tych darów jeszcze wiele.

Poniżej filmik z odwiedzin u Marty, Franka i Louis.
 

Array