Gliwicki maraton na 2 koła i 4 łapy


Gliwicki Plac Krakowski 04 i 05 sierpnia 2012 roku to miejsce dla wszystkich tych, którzy kochają zwierzęta i wspaniałe sportowe wydarzenia. Przeczytaj co dla Ciebie przygotowaliśmy i dołącz do wspólnej zabawy!

„Gliwicki maraton na dwa koła i cztery łapy” to impreza organizowana przez Fundację na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt „Animals Time” we współpracy z nieformalną grupą miłośników kolarstwa z Gliwic.

Jest to kontynuacja odbywającego się w Gliwicach od 3 lat dobowego maratonu kolarskiego 24 h, który w tym roku zmienia swoją formę (i nazwę) w związku z nawiązaniem współpracy pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w przygotowanie tegorocznej edycji.

Brzmi poważnie?

Myślisz, że to impreza zamknięta?

Nic z tych rzeczy!!!

Gliwicki Plac Krakowski 04 i 05 sierpnia 2012 roku to miejsce dla wszystkich tych, którzy kochają zwierzęta i wspaniałe sportowe wydarzenia.

Lista przygotowanych przez nas atrakcji jest długa, więc usiądź wygodnie, przeczytaj nasze propozycje do końca, a potem zarezerwuj ten weekend na wspaniałą przygodę spędzoną w gronie ludzi pozytywnie zakręconych, takich jak Ty!

04 sierpień 2012 (sobota)

Zaczynamy Rowerowy Maraton!

Kilkudziesięciu sportowych zapaleńców rozpocznie rowerowe zmagania. 550 km, 24 godziny – walka z czasem i zmęczeniem. Czeka ich naprawdę wielki wysiłek. Przyjdź, pokaż im swoje wsparcie i dodaj im skrzydeł!!! Start maratonu o godzinie 12.00. Więcej informacji o maratonie znajdziecie na stronie www.kolarze24h.pl

05 sierpień 2012 (niedziela)

Festyn Przyjaciół Zwierząt!

To dzień świętowania. Na mecie przywitamy tych najwytrwalszych kolarzy, a na scenie i dookoła niej zakręci nam się w głowie od zwierzakowych atrakcji.

W programie festynu: 1

0.00 – 12.00 Rozpoczynamy zabawę! Na ten czas przewidujemy zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci. W kąciku plastycznym odbędzie się konkurs na najlepszą dziecięcą pracę poświęconą tematowi pomagania zwierzakom, w którym oprócz drobnych upominków można będzie wygrać 6 miesięczny kurs rysunku!

11.00 Pokazy psich sportowców! Nasi kudłaci przyjaciele pokażą nam, że w nich także drzemie duch walki. Pokazy psiego posłuszeństwa, kilka sztuczek czyli prawdziwi psi sportowcy. To wszystko w wykonaniu nie tylko tych „rasowych”, ale też kundelkowych przedstawicieli psiego rodu.

11.30 Scena dla wszystkich!!! Masz utalentowanego pupila, który z chęcią pokaże na scenie swoje umiejętności? Może twój zwierzak jest nieśmiały lub nie mógł z Tobą przyjść, a Ty chciałbyś podzielić się z nami Waszą historią! Zapraszamy na scenę! Nasz festyn jest organizowany właśnie z myślą o Was!

12.30 Prezentacja zwierząt poszukujących domów. Jak mówi nasza koleżanka „ Każde zwierzę ma gdzieś swój dom, tylko ten dom czasem jeszcze nie wie, że brakuje mu zwierzaka.”. Może właśnie na Placu Krakowskim uda im się spotkać?

13.00-14.30 Zakończenie Maratonu Kolarskiego. Po przejechaniu 550km w 24 godziny wszyscy kolarze zasługują na nasze brawa!!!

14.30 Wybory najsympatyczniejszego kundelka (zapisy od 13.30). Czy kudłate czy krótkowłose, duże, małe czy łaciate, wszystkie kundelki są naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Wybór najsympatyczniejszego będzie niezwykle trudny. Liczymy więc na pomoc publiczności! Oprócz gromkich braw dla wszystkich psów oraz ich właścicieli biorących udział w konkursie przewidziane są także nagrody!

16.00 Zakończenie festynu.

Wszystkich naszych gości, kolarzy, nasze rodziny, przyjaciół zwierząt i nasze zwierzaki zapraszamy do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia!!!

Zachęcamy do udziału w konkursach! Do wygrania słodycze, zabawki i inne drobne upominki dla dzieciaków, a także coś dla kudłatych przyjaciół – karmy, zabawki czy wizyta w salonie groomerskim. Oprócz tego, przez cały czas trwania festynu, będzie można korzystać z kilku stałych atrakcji. Kącik porad: – psiego szkoleniowca, – zoopsychologa, – psiego fryzjera. Kącik dla dzieci: – odbędą się pokazy szczudlarzy i klaunów, – będziemy malować buzie wszystkim chętnym do ostatniej kropli farbki, – zrobimy zwierzątka z baloników i w skróconym kursie pokażemy wam jakie to proste. Kącik Fotograficzny, w którym będzie można zrobić sobie zdjęcie z własnym pro zwierzęcym hasłem. Zwierzęta nie mogą powiedzieć nam tego co czują, czego potrzebują. Stań w ich obronie, bądź ich głosem! Kącik adopcyjny. Bezdomne zwierzaki będą czekać na swoich przyszłych właścicieli. Zaprezentujemy Wam przepiękną wystawę zdjęć autorstwa Alicji Zmysłowskiej pod hasłem „Adoptuj starszego psa – przyjacielowi nie zagląda się w metrykę!”. Na pozostałych zdjęciach będzie można oglądać także inne psy i koty, które również szukają domu, choć na festynie nie będą obecne. Dodatkowo nasza Fundacja przez cały czas trwania festynu będzie przeprowadzać zbiórkę rzeczową oraz pieniężną na rzecz potrzebujących zwierzaków. Kosze na dary oraz skarbonki stacjonarne ustawione będą w pobliżu Kącika Adopcyjnego. Na terenie Placu Krakowskiego i okolicznych ulic będą też kwestować nasi oznakowani wolontariusze z dwoma ruchomymi skarbonkami. Dary dla zwierzaków można przynieść ze sobą lub kupić na stoisku otwartym podczas Festynu.

Uff… To już wszystko co dla Was przygotowaliśmy. Czekamy na Placu Krakowskim 04 i 05 sierpnia. Nasz Festyn wciągnie Was na kilka godzin, pamiętajcie więc o potrzebach swoich psiaków. Butelka z wodą i worki na nieczystości na pewno się przydadzą.

Do zobaczenia!