Jak odciągnąć kota od laptopa?


Czy łapki twojego kota zawsze lądują na klawiaturze? Zwłaszcza wtedy, gdy masz do załatwienia sprawę niecierpiącą zwłoki? No właśnie, wszyscy to znamy... Ale czy da się skutecznie odciągnąć kota od laptopa?

Wystarczy tylko sięgnąć po laptopa, by kot w mig pojawił się nie tyle, co u naszego boku, a w pobliżu urządzenia. Chodzenie po klawiaturze, wszelkie próby położenia się na niej czy ocieranie się o ekran – jesteśmy pewni, że każdy kociarz doskonale zna to z własnego doświadczenia. Jedno jest pewne – cokolwiek kot robi, skutecznie odciąga człowieka od laptopa. Podczas nauki lub pracy zdalnej wielu kociarzy opanowało, a przynajmniej próbowało, korzystanie z komputera, podczas gdy pupil wygodnie leżał na dłoniach lub klawiaturze. W internecie można znaleźć różne pomysły, które mają pomóc odciągnąć kota od laptopa. Poznajcie jeden z nich, który podbija media społecznościowe.

Laptop, człowiek i… kot

Życie z kotem pod jednym dachem niewątpliwie uczy opiekunów między innymi cierpliwości i kreatywności. Nie da się ukryć, że szczególnie można było to odczuć podczas lockdownu, kiedy to trzeba było dzielić się z pupilem sprzętem do pracy.

Powodów, dla których koty próbują zawładnąć laptopem, jest kilka. Przekierowanie uwagi opiekuna na siebie, poruszające się pod wpływem kociego ciężaru przyciski od klawiatury czy ciepło emitowane z włączonego urządzenia. Jest też jeszcze jeden – chęć naśladowania opiekuna. Tak przynajmniej twierdzą użytkownicy TikToka.

@winifredandyara

when is new employee orientation #businesscat #wfh #cattiktok

♬ original sound – That bitch

Kot biznesmen

Na TikToku od pewnego czasu utrzymuje się pewien trend, który pokazuje, jak skutecznie odciągnąć uwagę kota od laptopa. Według filmików wystarczy bowiem sprezentować kotu minikomputer. W rzeczywistości jest to najczęściej małe rozkładane lusterko z naklejoną kartką z szablonem klawiatury (można wydrukować gotowy wzór lub też wykonać go samodzielnie). Trzeba przyznać, że kotom pasuje własny minilaptop i rzeczywiście wzbudza u mruczków zainteresowanie. Pytanie jednak, na jak długo… Cóż, w dużej mierze zależy to od kota. Wydaje się jednak, że na dłuższą metę nic nie zastąpi prawdziwego laptopa, który emituje ciepło i najzwyczajniej w świecie można się na nim położyć.

Wypróbujecie trend z TikToka? A może macie jakieś własne sposoby na odciągnięcie kota od laptopa?

źródło: www.mirror.co.uk

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments