Jak zrobić lody dla kota


Lody to świetny sposób na ochłodzenie naszych mruczących pupili w upał. Ale muszą być specjalne - kocie.

Lody dla kota to nie to samo, co świetnie przez nas znany mrożony przysmak ze śmietanki, cukru i syropów. Kocie lody smakują… mięsem. Nic dziwnego – wszak mruczki świetnie rozpoznają smak umami (rosołowy), za to obce ich zmysłom są słodkości.

Przepis na lody dla kota

Pomysł podsunięty przez behawiorystkę Katarzynę Ganszczyk.

Czy lody sprawdzą się równie dobrze zarówno u kotów jak u psów i w czym najlepiej je zrobić? Sprawdzą się doskonale, a zrobić można w każdym małym pojemniczku, choćby w zakrętce z plastikowej butelki.
 
Na dowód i ku inspiracji mięsne lody Alicji i Suri (tuńczykowe i … dla kocich cukrzyków).
lody dla kocich cukrzyków
lody dla kotakot je lody z nakrętki
fot: nietylkopileczka.blogspot.com

Nakrętki (lub inne małe pojemniczki) napełniamy mokrą kocią karmą ulubioną przez naszego pupila. Nie zakrywamy, wstawiamy do zamrażalnika na 2 minuty. Wyjmujemy i – podajemy kotom, w pojemniczkach lub wyjęte na miseczkę. Proste? A jaka fajda 🙂

Wszystkie produkty, które kot zazwyczaj jada w wersji „na mokro”, można spróbować zamrozić: jogurt z kawałeczkami banana lub odrobiną żurawiny, sorbet z kociego mleka z dodatkiem malin, mięty lub suszu kocimiętki, ulubiony mięsny mus z puszeczki, kawałki gotowanego kurczaka zatopione w dyniowym lub marchewkowo-ryżowym puree, zmrożony rosołek domowej roboty (przygotowany bez dodatku soli i przypraw).

Pamiętajmy tylko, by nie używać produktów toksycznych dla kota – zakazane są m.in. czekolada i rodzynki, herbata, kawa, a cukier – jest całkowicie zbędny.

To oczywiście tylko przykładowe przepisy. Nie bójmy się eksperymentować!

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments