Jaką kocią rasą jesteś? Rozwiąż nasz TEST!


Koty i ludzie mają ze sobą sporo wspólnego. Może łączyć nas choćby podobny charakter. Rozwiąż nasz test i dowiedz się, jaką kocią rasą jesteś!

Jeśli przebrnąłeś przez wszystkie pytania testu, to czas na rozwiązanie. Policz, których odpowiedzi a, b, c, czy d miałeś najwięcej.

ROZWIĄZANIE TESTU: Jaką kocią rasą jesteś?

Najwięcej odpowiedzi a: kot bengalski

Uwielbiasz sport, aktywny sposób spędzania czasu, nie boisz się adrenaliny i kochasz podróżować? Nuda to twój wróg, podobnie jak samotność? Z całą pewnością najbardziej przypominasz kota bengalskiego. Ten mruczek ma duży temperament, jest ciekawski i uwielbia zabawę. Bengal jest jednak także czuły i bardzo przywiązuje się do swoich towarzyszy. Choć w jego krwi płynie odrobina dzikości, nie wykazuje agresji, jest łagodny i przyjazny. Posiada jednak wysoki poziom niezależności, przez co bywa nieufny – trzeba sobie zasłużyć na jego przyjaźń. Gdy jednak już się je zdobędzie, kot ten odwdzięcza się wyjątkową lojalnością.

kot bengalski
fot. Shutterstock

Najwięcej odpowiedzi b: kot brytyjski

Jesteś domatorem, który jak ognia unika konfliktów? Nie lubisz zmian i preferujesz stabilne życie? Prawdopodobnie przypominasz kota brytyjskiego – jednego z ulubionych kotów wielu kociarzy. Mruczek ten zaskarbia sobie sympatię różnymi cechami, ale chyba najbardziej tym, że jest umiarkowany we wszystkim, co robi i czuje. Lubi pieszczoty, ale nie bywa natrętny, lubi zabawę, lecz niezbyt męczącą. Z jednej strony potrzebuje bliskości człowieka, z drugiej zaś – żyje nieco z boku. Taki temperament nie oznacza jednak, że kot brytyjski jest nudny. O nie, nie! Brytolki są inteligentne i nie dadzą sobie w pyszczek dmuchać!

jaką kocią rasą jesteś
fot. Shutterstock

Najwięcej odpowiedzi c: ragdoll

Czy zaznaczyłeś najwięcej odpowiedzi c? Musisz być bardzo spokojną, empatyczną i uczuciową osobą. Podobnie jak ragdoll. To wyjątkowo ufny, czuły i przyjacielski kot. Przyjmie każdą dawkę pieszczot, nie wyobraża sobie życia w samotności. Jest oddany i kochający, a przy tym zbytnio się nie narzuca. O swojej obecności przypomina delikatnym głosem i rozczulającym spojrzeniem. Ma wyjątkowo duże pokłady cierpliwości. Mówi się o nim, jak o kocie idealnym, który nigdy nie dorasta. Temu wiecznemu kociakowi zamiłowanie do zabawy, ciekawość i radość życia nie mijają z wiekiem.

kot ragdoll
fot. Shutterstock

Najwięcej odpowiedzi d: kot syjamski

Okazało się, że przypominasz kota syjamskiego? Tylko pozazdrościć. To bardzo wyjątkowa rasa, zarówno pod względem wyglądu, jak i charakteru. Kot syjamski ma ognisty temperament i żywiołowy charakter. Nienawidzi samotności i musi być zawsze blisko człowieka. Potrafi głośno i dobitnie upominać się o to, czego mu brakuje, nie znosi być ignorowanym i znajdować się poza centrum wydarzeń. Zawsze dopina swego. Jest wymagającym pupilem, ale zawsze odwdzięcza się wyjątkowym oddaniem. To wspaniały przyjaciel. Syjam potrzebuje wiele aktywności i rozrywki, nie znosi nudy. Jest bystry, odważny, ciekawski, śmiały – łatwo nawiązuje kontakty i lubi wizyty gości.

kot syjamski
fot. Shutterstock

Czy identyfikujesz się ze swoim wynikiem? Do jakiego kota jesteś podobny? Koniecznie daj nam znać w komentarzach!

Autor: Nikoletta Parchimowicz