Jakie imiona najczęściej nadajemy swoim kotom i psom?


Najnowsze badania wskazują, iż najchętniej nadajemy domowym kotom i psom nie zwyczajowe Mruczuś albo Reks, lecz - imiona celebrytów i popularnych bohaterów filmów, jak Gandalf, Bono, Hector. Przynajmniej w Irlandii.

Najnowsze badania wskazują, iż najchętniej nadajemy domowym kotom i psom nie zwyczajowe Mruczuś albo Reks, lecz – imiona celebrytów i popularnych bohaterów filmów, jak Gandalf, Bono, Hector. Przynajmniej w Irlandii.

Badania te przeprowadzono na próbie ponad 70 tysięcy domowych zwierząt zarejestrowanych w lecznicach Dublinu, Meath i Kildare.
Na liście 200 najpopularniejszych imion te tradycyjne zajmowały dalekie miejsca, numer 150 i wyższe.
Co ciekawe, w 25 najpopularniejszych imion zwierząt znalazły się takie jak: Jack, Charlie, Holly i Lucy – te same imiona najczęściej nadawano dzieciom w 2013 roku.

Podejrzewa się, iż humanizacja imion kotów i psów związana jest ze zmianą podejścia do domowych pupili. Koty i psy częściej są traktowane jak członkowie rodziny niż zwierzęta pracujące. A skoro stanowią integralną część domu i rodziny, nadajemy im bardziej ludzkie imiona.

W ciągu ostatnich 15 lat liczba kotów domowych w Irlandii podwoiła się, osiągając wielkość ponad 310 tysięcy. I stale rośnie. Koty stają się coraz bardziej popularne na Zielonej Wyspie.

 

źródło
 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments