TEST: Którego dzikiego kota przypomina twój domowy mruczek?

fot. Shutterstock

Choć twój mruczek uwielbia domowe pielesze, to w głębi jego duszy drzemie... dzikusek. Sprawdź, jakiego dzikiego kota skrywa w sobie twój kot!

Gdyby twój domowy mruczek był dzikim kotem, to najprawdopodobniej byłby… No właśnie! Jakim dzikuskiem byłby twój pupil? Jakiego dzikiego kota twój kot ma w sobie najwięcej? Podlicz swoje odpowiedzi i sprawdź wynik! Później koniecznie się nim z nami podziel!

1. Najwięcej odpowiedzi a – LEW

Twój domowy mruczek to typowy lew – król zwierząt. Nikt nie zaprzeczy, że to on rządzi w domu – w rzeczywistości wszystko kręci się wokół niego. Z przyjemnością łapie słoneczne promienie i wyleguje się w nich, lecz wcale nie tak bezczynnie, jak mogłoby się wydawać. Jednym okiem zawsze dogląda swojego królestwa i kontroluje innych mieszkańców. Oderwać go od tych obowiązków jest w stanie jedynie zapach surowego mięska, a także potrzeba przypomnienia innym, kto tutaj dowodzi. Kot-lew dostojnym krokiem przemierza swoje włości, a gdy już uzna, że wszystko jest w porządku, pozwala się wygłaskać swojemu człowiekowi!

jakiego dzikiego kota ma w sobie twój kot
fot. Shutterstock

2. Najwięcej odpowiedzi b – TYGRYS

Twojego kota charakteryzują tygrysie pasy? Tak zwane ubarwienie makrelowe jest niezwykle imponujące i przypomina futro największego z dzikich kotów żyjących na wolności. Jeśli twój mruczek to w głębi duszy tygrys, to z pewnością lubi wodne harce. Podoba mu się także zabawa w chowanego, a jego ulubioną rozrywką jest czajenie się i przygotowywanie zasadzek. Tak właśnie wygląda tygrysie polowanie – najważniejszy jest element zaskoczenia. Tak jest, tygrys to niezły gagatek 😉 Jednak mimo zawadiackiego charakteru potrafi zachować się w towarzystwie i zawsze znajdzie czas na przyjazne ocieranie się oraz mrużenie oczu.

tiger
fot. Shutterstock

3. Najwięcej odpowiedzi c – LAMPART

Lampart (inaczej leopard albo pantera) to mieszanka niesamowitej szybkości, sprytu, siły i odwagi. Jeśli twojego milusińskiego charakteryzuje sportowa sylwetka, z pewnością w głębi kociej duszy jest lampartem. Ten dziki kot to także esencja tajemniczości – nie jest skłonny do zdradzania żadnych swoich tajemnic ani ludziom, ani innym kotom. To typowy introwertyk i indywidualista. Choć doskonale radzi sobie w każdych okolicznościach, to najlepiej czuje się na wysokościach. Z łatwością zdobywa wszelkie domowe szczyty i obserwuje z nich resztę domowników. Apetyt domowym lampartom wyjątkowo dopisuje – potrafią zjeść praktycznie wszystko, nawet (niechcący) zabawki w kształcie myszek!

leopard
fot. Shutterstock

4. Najwięcej odpowiedzi d – SERWAL

Twój mruczek to skoczek doborowy? Jeśli tak, to z pewnością w jego wnętrzu jest ukryty serwal. Serwal afrykański to niesamowity kot, którego główną bronią są wyjątkowo umięśnione nogi i spektakularny słuch. W naturze zajada się oczywiście mięsem, ale nie gardzi też owocami i trawą. Ponieważ serwala stosunkowo łatwo oswoić, wiemy, że kot ten lubi się uczyć – jest bardzo inteligentny i czerpie radość z nauki nowych sztuczek. Kot-serwal uwielbia spacery oraz zabawę, najlepiej w aportowanie! Ma naprawdę wiele energii. Choć znane są przypadki przyjaźni z innymi zwierzętami, serwal wolałby jednak żyć w pojedynkę, gdyż jest mocno terytorialny.

jakiego dzikiego kota ma w sobie twój kot
fot. Shutterstock

Jakich dzikich kotów jest wśród naszych domowych milusińskich najwięcej? Czekamy na wasze wyniki w komentarzach!

Autor: Nikoletta Parchimowicz
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments