Czarna sylwetka kota na tle zachodzącego słońca

Na topie

King kot! Rudzielec, który zawojował gdański dach

By go spotkać, nie musicie jechać na Wyspę Czaszki. Wystarczy wybrać się do Gdańska.

Można go zobaczyć tylko z lotu ptaka lub drona. Olbrzymi rudy kocur zamieszkał na dachu jednego z gdańskich budynków przy ulicy Wiosny Ludów 4.

Dachowiec

Imponujący mural jest dziełem gdańskiego streetartowca Mariusza Warasa znanego jako m-city. Artysta kojarzony jest głównie z politycznymi podtekstami swoich dzieł, tym razem pokazał po prostu… dachowca na dachu.

Mural. Kot na dachu
fot. Facebook Mariusz Waras

Za modela posłużył mu jeden z jego kotów. Mural powstał przy współpracy dwóch kolegów Warasa w przeciągu zaledwie 4 godzin. Imponujący wynik, patrząc na wielkość dzieła. Wbrew zaprzeczeniom twórcy internauci doszukują się drugiego dna, obstawiając zakłady, że to kot Prezesa.

Czasami mural jest po prostu muralem i lepiej nie doszukiwać się głębszego sensu. Każdy widzi to, co chciałby zobaczyć – stwierdza krótko.

Mariusz Waras ma tytuł doktorski. W Szczecinie na Akademii Sztuki prowadzi własną Pracownię Obrazu i Street Artu, wcześniej przez sześć lat pracował w ASP w Gdańsku. Jego prace zdobią ściany na całym świecie. Nie odwiedził jeszcze tylko Japonii, Chin oraz Australii. Prywatnie jest wielkim miłośnikiem mruczków – w domu ma dwa futrzaste stworzenia.

Jest niezależny. Tak jak jego koty.

Street art z kotem

Kot to wdzięczny temat w sztuce. Także tej ulicznej. Oto mała galeria street artu z kocim motywem – z czterech stron świata.

Jeśli podczas swoich nie tylko wakacyjnych wędrówek, spotkacie ciekawy mural z kotem – podeślijcie nam zdjęcia, dołączymy do naszej galerii.

Autor: Joanna Nowakowska
5 na 5 na podstawie 1 głosów
Chcesz oceniać i komentować?
Dołącz do nas – zarejestruj się!
Ocena użytkowników