Niewidomy brat ma wsparcie w widzącej siostrze


W rodzeństwie tkwi siła i ta historia jest na to przepięknym dowodem. Te maluchy wspierały się wzajemnie w najbardziej krytycznym dla siebie okresie.

Mama wraz z kociętami została znaleziona na podwórku w Brooklynie w Nowym Jorku – ich stan zdrowia był naprawdę zły. Właściciel nieruchomości, w której znajdowało się kocie rodzeństwo natychmiast zwrócił się o pomoc do Little Wanderers NYC.

Kocia rodzina trafiła pod opiekę wolontariuszki Kayli, która od razu zabrała ją do lekarza weterynarii. Kocięta były bardzo osłabione – weterynarz nie dawał im zbyt dużej szansy na przeżycie, dlatego zalecił ich humanitarne uśpienie. Kayla jednak dostrzegła w kocim rodzeństwie coś więcej – wolę życia, zwłaszcza w Harveyu, który był w najgorszym stanie. Ostatecznie odmówiła ich uśpienia i podjęła walkę o przywrócenie kotów do zdrowia.

Zaczęliśmy robić, co w naszej mocy, aby zapewnić im jak najlepszą opiekę. Wiedzieliśmy, że są wojownikami i daliśmy im szansę na nowe życie – powiedziała Kayla.

Kocie rodzeństwo

Po tygodniach intensywnej opieki Harvey wraz z Ellen zaczęli odzyskiwać zdrowie. Mogli dołączyć do mamy i dwójki rodzeństwa, którzy czekali na nich w domu zastępczym. Infekcja oczu u Harveya była jednak na tyle poważna, że kociak stracił wzrok. Zyskał natomiast nowe życie, w którym nauczył się korzystać z pozostałych zmysłów.

W trakcie leczenia pomiędzy kociętami – Harveyem i Ellen – wytworzyła się silna więź. Zasypiały razem, tuląc się i mrucząc do siebie. Ellen zawsze znajdowała się w pobliżu brata i dotrzymywała mu towarzystwa. Kiedy Harvey się czegoś przestraszył, biegł do swojej siostry, która go pocieszała.

Wszędzie razem

W końcu nadszedł dzień, w którym przyszedł czas na znalezienie dla kociego rodzeństwa stałego, kochającego domu. Widząc, jak bardzo się kochają i jak wielka łączy je więź od razu było wiadomo, że nie mogą zostać rozdzieleni. Na kocięta na Instagramie natknęli się Tim i Marcus, którzy zakochali się w nich od pierwszego wejrzenia.

Poznaliśmy Harveya i Ellen osobiście i wiedzieliśmy, że musimy ich adoptować – powiedział Tim.

Harvey i Ellen mają teraz dwójkę starszego, futrzanego rodzeństwa – Bellę i Sergio – a także cały asortyment potrzebny do zabawy i tulenia.

Harvey niczego się nie boi. Uwielbia przygody i odkrywanie otoczenia. Nie pozwala, aby jego ślepota go przed czymkolwiek powstrzymywała. Z kolei Ellen uwielbia się na wszystko wspinać się i przytulać – relacjonuje Tim.

Kocie rodzeństwo nie tylko rozkwitło, ale przede wszystkim znalazło miłość, bezpieczny kąt i szczęście, a wszystko to dzielą razem.

Źródło: lovemeow.com | zdjęcie główne: instagram.com/eccentric_essences

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments