To koniec pseudohodowli w Jaśle! Panowały tam dramatyczne warunki

fot. Shutterstock

Zwierzęta żyły w okropnych warunkach. Inspektorzy, policja i weterynarze interweniowali. To koniec pseudohodowli kotów maine coon w Jaśle.

Inspektorzy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals z Krosna i Sanoka, u boku policji i weterynarzy, interweniowali w hodowli kotów rasy maine coon w Jaśle. Była to już trzecia tego rodzaju akcja w ciągu ostatniego miesiąca. Tym razem nastąpił definitywny koniec pseudohodowli w Jaśle. W sumie zabrano stamtąd ponad 140 kotów.

Spartańskie warunki…

Ta ostateczna interwencja nie była pierwszą w tym miejscu. Pracownicy OTOZ w domu, gdzie prowadzono ową „hodowlę„, znaleźli się już trzeci raz w jednym miesiącu. Na początku zabrano 16 kociaków i przekazano je do klinik weterynaryjnych. Podczas drugiej interwencji uratowano 48 mruczków, których stan także wymagał leczenia. Ostatnia inspekcja zakończyła się zabraniem pozostałych 77 kotów…

Ta hodowla wyglądała tragicznie, przeraził nas wygląd tego domu. Wszędzie były widoczne ślady kocich odchodów. Fetor był nie do wytrzymania. W życiu nie spodziewaliśmy się, że będzie tam jeszcze tyle kotów. Były poukrywane w szafach, meblach kuchennych, tapczanach, na strychu, praktycznie wszędzie, gdzie się dało – opowiada Edyta Pisula, inspektorka OTOZ Animals.

Zniszczone organizmy

Większość odratowanych z hodowli kotów jest w ciężkim stanie. Częste jest podejrzenie białaczki bądź chłoniaka. Każde zwierzę ma powiększone węzły chłonne. Występuje też przewlekłe zapalenie jelit, a także katar, pchły i robaki. Koty są poddane leczeniu w klinikach w różnych lokalizacjach w Polsce, m.in. w Rzeszowie i Krośnie.

Policjanci na miejscu prowadzili śledztwo pod kątem ujawnienia dowodów, które mogłyby wskazywać na to, że pod tym adresem dochodziło do znęcania się nad zwierzętami. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację i przesłuchali świadków. Jest to postępowanie „w sprawie”, a nie „przeciwko” konkretnej osobie, dlatego na razie nie można mówić o tym, że komukolwiek zostaną przedstawione zarzuty – wyjaśnia podkomisarz Piotr Wojtunik.

Jak można pomóc?

Na stronie Pomagam.pl OTOZ Animals zbiera pieniądze, które posłużą do pokrycia kosztów diagnostyki, leczenia oraz wyżywienia uratowanych mruczków. Pomagajmy, bo warto! Te maine coony i tak już przeżyły piekło na ziemi.

MAMY DLA CIEBIE PREZENT! Zapisz się do newslettera Koty.pl i już teraz odbierz za darmo e-book „Poznaj całą prawdę o kotach”

źródło: https://www.eska.pl/rzeszow/dzika-hodowla-rasowych-kotow-zlikwidowana-wszechobecny-fetor-walajace-sie-wszedzie-odchody-aa-aEFN-2mvz-i4xU.html?fbclid=IwAR3d-g624qp3OKsv3DfvF3cJv6X3qEVtqUWhBfoPIZEynDRiaqY3I40ZBaI

Autor: Pola Bajera
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments