Otyły kot trafił pod opiekę biegaczki

fot. www.instagram.com/spcaofwakecounty

Bazooka to pięcioletni, rudy kot. Niedawno trafił do nowego domu, pod opiekę biegaczki, która ma przed sobą trudne zadanie - odchudzić mruczka!

Bazooka to kot o naprawdę gigantycznych rozmiarach. W dniu, w którym przybył do schroniska, nie mieścił się w standardowym transporterku. Niedawno trafił do nowego domu, gdzie pod czujnym okiem biegaczki będzie stopniowo tracił na wadze.

Bazooka – kot o gigantycznej wadze

Pięcioletni rudy kot tuż po śmierci swojego opiekuna trafił pod opiekę Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt (SPCA). Wolontariusze podejrzewają, że właściciel mruczka cierpiał na demencję, dlatego jego miska była nieustannie uzupełniania. To z kolei przyczyniło się do tego, że Bazooka waży blisko 16 kilogramów!

Duża nadwaga jest dla zwierzęcia bardzo szkodliwa. Otyłość może prowadzić do chronicznych problemów zdrowotnych, np. cukrzycy czy chorób wątroby. Natomiast złogi tłuszczu na klatce piersiowej i w okolicy brzucha mogą powodować kłopoty z oddychaniem. Dlatego bezzwłocznie podjęto decyzję o tym, że Bazooka musi rozpocząć swoją przygodę z odchudzaniem.

Gigantyczny kot trafił do domu tymczasowego, w którym monitorowano postępy w zrzucaniu zbędnych kilogramów. Dzięki odpowiedniej diecie i wsparciu tymczasowych opiekunów udało mu się nieco na wadze i był w stanie wspiąć po schodach, co wcześniej było niewykonalne. Wkrótce Bazooka mógł pojechać do swojego nowego domu.

View this post on Instagram

Bazooka Joe isn’t wasting any time getting to his exercise routine in his foster home! Bazooka arrived at the SPCA from one of our valued shelter transfer partners. His owner recently passed away, and suffered from dementia. It is likely that when his owner saw his bowl was empty, he’d fill it up again, without realizing the implications. But it’s clear he is very much loved! Because of your donations, SPCA Wake is happy to play a role in finding his new home, and starting his weight loss routine in foster. He gets to go to his new family on Monday! #bodypawsitive #raleighnc #bazookathecat #weightlossjourney #raleigh #petsofinstagram #chonkycat #chonky #chonkycats #savinglives #bazookajoe #spcawake #spcaofwakecounty

A post shared by SPCA of Wake County (@spcaofwakecounty) on

Dużo ich łączy

Robin Anderson zakochała się w kocie od pierwszego wejrzenia. Kobieta postanowiła nadać mu inny przydomek – król August, który ma oddawać majestatyczność mruczka. Jak się okazuje, Robin w przeszłości również zmagała się z nadwagą. Kiedy pięć lat temu zdiagnozowano u niej cukrzycę, postanowiła schudnąć. Od tamtej pory regularnie biega. Obecnie jest biegaczką długodystansową i ma za sobą pierwszy maraton.

Robin uwielbia ćwiczyć i ma nadzieję, że przekona króla Augusta do aktywności fizycznej, chociażby wspólnych spacerów na smyczy. Bazooka wciąż przyzwyczaja się do nowego domu. Uwielbia się przytulać i – jak twierdzi jego nowa opiekunka – mruczy głośniej niż Ford F150.

Przejdź na następną stronę, by wyświetlić więcej zdjęć!

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments