Najsłynniejszy rudy kot na świecie skończył 40 lat!


Niewiele mruczków jest w stanie choćby zbliżyć się do takiego wieku, ale on jest naprawdę wyjątkowy!

Jest znany z lenistwa, skłonności do obżarstwa i ironicznego poczucia humoru, a jego przygody śledzą nie tylko dzieci. Kot Garfield – bohater licznych komiksów, filmów animowanych i fabularnych, właśnie skończył 40 lat!

Z kart komiksu na wielki ekran

Kot Garfield zadebiutował w 1978 roku jako bohater trzypaskowych komiksów drukowanych na łamach 41 amerykańskich gazet. Rudego kocura stworzył rysownik Jim Davies, dobierając mu jako towarzyszy gapowatego właściciela Jona i niezbyt inteligentnego psa Odiego. Leniwy i samolubny Garfield robi z nimi, co chce – pod warunkiem, że akurat nie śpi lub nie zajada swojego ukochanego dania – lasagne bolognese.

Popularność komiksów z rozbrajającym rudzielcem sprawiła, że pod koniec lat 80-tych powstał serial animowany pt. „Garfield i przyjaciele” – 121 odcinków zostało wyemitowanych w krajach na całym świecie, czyniąc z rudzielca międzynarodową gwiazdę. Debiut na wielkim ekranie był tylko kwestią czasu – premiera pierwszego fabularnego filmu o Garfieldzie miała miejsce w 2004 roku.

➡️ #Garfield the #Cat #ComicStrip #June19 #1978 #Debut #40thAnniversy #Created by #JimDavis #Cartoonist #JonArbuckle #Odie #Lasagne #WorldsRecord for Most Widely #SyndicatedNewspaperStrip in over #2500 #Newspapers #NewspaperComics #ComicStrips #1970s #1980s #1990s #2000s

A post shared by a.k.a. Johnny DC (@jonny_question) on

40 years ago today, Garfield made his debut. (June 19, 1978)

A post shared by Throwback Lounge (@throwbacklounge1) on

Kot Garfield – leniwy miłośnik kuchni włoskiej

Garfield nie jest miłym, uroczym kotem – wręcz przeciwnie. Jest zapatrzony w siebie i skupiony na własnych przyjemnościach, z których dwie największe „pasje” stanowią jedzenie i spanie. Nie cierpi wielu rzeczy, ale szczególną niechęć odczuwa w stosunku do pająków (przeważnie zabija je złożoną gazetą) i poniedziałków. Choć ma widoczną nadwagę, nie interesują go diety ani wysiłek fizyczny. Na co dzień dokucza psom i robi głupie kawały swojemu właścicielowi, przyjaźni się za to z… myszami. Ma prawdziwy talent do wygłaszania celnych, ironicznych komentarzy, które niezwykle bawią jego dorosłych fanów.

#InternationalCatDay got me like

A post shared by Geek & Sundry (@geekandsundry) on

40 lat po swoim debiucie Garfield jest jednym z najsławniejszych kotów na świecie i jedną z ikon popkultury – jego wizerunek jest rozpoznawalny w każdym zakątku świata. Rocznie „zarabia” miliony dolarów, może więc ze spokojem patrzeć w przyszłość. Jim Davies wciąż wymyśla przygody rudego kocura, ale już nie rysuje – zajmują się tym jego zaufani asystenci.

Choć konkurencja nie śpi, sam kot Garfield jest na tyle lubianą i nietuzinkową postacią, że 40-te urodziny to w jego przypadku zaledwie półmetek. Kot Simona czy Pusheen mogą mu tylko pozazdrościć doświadczenia 😉 Życzymy Garfieldowi wielu godzin słodkiego lenistwa i talerzy pełnych lasagne!

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments