Kot, który odmienił życie ludzi


W warszawskiej księgarni Bagatella odbyła się promocja książki Vicki Myron i Breta Wittera „Dewey. Wielki kot w małym mieście”. Zachęcamy do lektury!

W warszawskiej księgarni Bagatella odbyła się promocja książki Vicki Myron i Breta Wittera „Dewey. Wielki kot w małym mieście”.  Zachęcamy do lektury!

Jest to prawdziwa historia kota, który w niezwykły sposób odmienił życie wielu ludzi. Dewey został przygarnięty i uratowany od niechybnej śmierci przez Vicki Myron. Wkrótce odmienił życie jej i mieszkańców miasteczka Iowa. Niepozorna biblioteka, w której pracowała Myron stała się ulubione miejscem spotkań ludzi i turystyczną atrakcją.

Miejsce promocji polskiego wydania książki nie było przypadkowe. W księgarni Bagatella niepodzielne rządy sprawuje bowiem… rudy, podobny do Deweya, kot Rudolf. Na spotkanie zaproszonych zostało wielu znanych miłośników kotów, m.in. Anna Bańkowska, autorka książki „My mamy kota na punkcie kota”, aktorki – Krystyna Tkacz, która czytała fragmenty książki i Andżelika Piechowiak. A wśród gości dostojnie przechadzał się Rudolf.