6 spraw, co do których kot ma inne zdanie niż ty


Koci światopogląd w wielu punktach różni się od ludzkiego. Prowadzi to do wielu zabawnych sytuacji, ale także... sporów.

Nawet między najlepszymi przyjaciółmi zdarzają się różnice poglądów – także wtedy (a może zwłaszcza) gdy jeden z nich jest kotem. Twój mruczek postrzega rzeczywistość inaczej niż ty i, jako niezależna istota, ma na wiele tematów swoje własne przekonania. Część z nich niekoniecznie pokrywa się z twoimi… Poniżej wymieniamy tzw. punkty zapalne – 6 kwestii, co do których kot ma zwykle inne zdanie niż jego opiekun 😉

1. Te nieszczęsne drzwi

Przyczyna wielu sporów i bolączka większości kotów oraz kociarzy. Te pierwsze najchętniej widziałyby dom całkowicie otwartym – także bez drzwi wejściowych (po co to komu?). Ci drudzy woleliby jednak móc w samotności skorzystać z toalety i przewietrzyć salon bez tworzenia przeciągu. Mamy więc konflikt interesów, który najprościej podsumowuje stwierdzenie: ty chcesz zamykać drzwi, kot chce je otwierać. Nie sposób pogodzić ze sobą tak sprzeczne oczekiwania, więc awantury na tym tle są po prostu wpisane w wasze życie…

2. Pory snu

Gdy ty idziesz do pracy, twój kot ucina sobie kilkugodzinną drzemkę. Dzięki temu może cię powitać całkowicie wyspany i gotowy do działania. Nie bardzo podoba mu się, że po zaledwie kilku godzinach kierujesz się do łóżka… Serio? Przecież spanie w nocy jest dla słabych (ludzi)! Po zapadnięciu zmroku dzieje się cała masa ciekawych rzeczy – przeciętny kot po prostu nie może pojąć, że można chcieć to przespać.

3. Obiekty do drapania

Koty muszą drapać, koniec i kropka – na szczęście rozumie to coraz więcej ludzi. Kwestią sporną pozostają natomiast powierzchnie, które są drapane. Ty oczekujesz, że będą to drapaki, ewentualnie – kartony. Mruczek natomiast nie zawsze ma ochotę się ograniczać i używa sobie również na twoich nowiutkich meblach… Cóż, w końcu to on jest kotem i najlepiej wie, co ma drapać, prawda?

4. Przytulanie i głaskanie

W tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz… Ty lubisz głaskać mruczka, on lubi być głaskany – wszystko się zgadza. Problem w tym, że nie każdy moment jest odpowiedni dla każdej ze stron. Klasyczny schemat: gdy ty chcesz przytulić kotka, on z oburzeniem się od ciebie odwraca. Zmienia zdanie akurat wtedy, gdy jesteś już zajęty np. pracą albo rozmową przez telefon. I oczywiście nie chce czekać aż skończysz – masz głaskać natychmiast, bo inaczej się obrazi!

5. Wskakiwanie w różne miejsca

W ludzkim świecie sprawa jest prosta – do chodzenia służy po prostu podłoga. Twój kot ma inne zdanie na ten temat – według niego spacerować można wszędzie tam, gdzie uda się wspiąć lub wskoczyć. Po stole, szafie, karniszu… A że czasem przy okazji coś spadnie, urwie się lub się zepsuje? To tylko i wyłącznie twoja wina – mogłeś tam tego nie zostawiać. Tak w ogóle, to kto ci pozwolił? Przecież to terytorium kota!

6. Pranie kocyków i legowisk

Wyprałeś mruczkowi ulubiony kocyk i dziwisz się, że natychmiast przestał z niego korzystać? Naiwny człowieku – twój mruczek nie po to zakłaczał go miesiącami i po kryjomu ciumkał, żebyś ty usunął jego zapach w ciągu godziny! Zapach twojego płynu do płukania zwyczajnie obraża koci nosek. Upłynie wiele dni, nim legowisko lub kocyk znowu zacznie pachnieć tak, jak trzeba – czyli tylko i wyłącznie kotem.

Na jakie jeszcze tematy twój kot ma inne zdanie niż ty?

Czy często dochodzi między wami do sporów na tle światopoglądowym? O co najczęściej „kłócicie się” z mruczkiem? Czekamy na komentarze – być może okaże się, że będzie trzeba zaktualizować powyższą listę! 😉

Autor: Agata Kufel
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments