Kot maskotką


Simba, 15-letni pręgowany rudzielec mieszkający w pobliżu Westbrook High School, przez ostatnie 12 lat był stałym bywalcem szkoły. Regularnie odwiedza teren placówki, budząc przychylne uśmiechy wśród pracowników administracyjnych, wykładowców i uczniów.

Simba, 15-letni pręgowany rudzielec mieszkający w pobliżu Westbrook High School, przez ostatnie 12 lat był stałym bywalcem szkoły. Regularnie odwiedza teren placówki, budząc przychylne uśmiechy wśród pracowników administracyjnych, wykładowców i uczniów. Stał się nieoficjalną maskotką szkoły.
Są takie miejsca, gdzie Simba nie ma (a raczej nie powinien mieć) dostępu – pomieszczenia jadalni i sąsiedztwo uczniów uczulonych na kocią sierść. Jednak zarówno uczniowie jak i nauczyciele zgodnie twierdzą, że gdziekolwiek pojawi się Simba – rozjaśnia nastrój i poprawia samopoczucie. Przypomina też zabieganym ludziom, że nie warto nadmiernie się stresować, że relaks i odpoczynek są tak samo ważne jak praca.
Nainspektor Marc Gousse tak komentuje obecność Simby w murach szkoły: „Zwierzęta to bardzo ciepłe istoty. Ich obecność uspokaja i przynosi ukojenie.”
Simba został uhonorowany w niezwykły sposób – tegoroczne targi sztuki organizowanej przez szkołę to właśnie Simbę miały za temat przewodni.

 

Array