Kot Niezależny – już jest


Pies Szczęśliwy z Warszawskich Pól Mokotowskich dorobił się przyjaciela i kompana. Po drugiej stronie Wisły, na Pradze Południe stanęła 29 maja 2011 r. rzeźba ''Kota Niezależnego''.

 

Pies Szczęśliwy z Warszawskich Pól Mokotowskich dorobił się przyjaciela i kompana. Po drugiej stronie Wisły, na Pradze Południe stanęła 29 maja 2011 r. rzeźba ”Kota Niezależnego”. „Niezależny Mruczek”zamieszkał w Parku Balaton na warszawskim Gocławiu. Lokalizację pomnika uzyskano dzięki zaangażowaniu i współpracy ze strony Urzędu Dzielnicy Praga Południe.

Dokładnie tak samo jak w przypadku figury Szczęśliwego Psa, prace nad rzeźbą Niezależnego Kota powierzone zostały Bognie Czechowskiej, absolwentce Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Rodzicami chrzestnymi „Mruczka” zostali Olga Bończyk i Robert Janowski, a sponsorem pomnika są marki Super Benek i Super Pinio firmy Certech, producenta żwirków higienicznych dla zwierząt. Z kolei patronami honorowymi są: Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, Polska Federacja Felinologiczna „Felis Polonia” i Fundacja VIVA! Akcja dla Zwierząt.

Array