Kot pielęgniarz ratuje inne zwierzęta. Historia, która obiegła cały świat


Choć Radamenes wygląda jak zwykły kot, nie dajmy się zwieść temu wrażeniu!

W rzeczywistości posiada on cudowne moce, dzięki którym pomaga wracać do zdrowia innym zwierzętom. Jego niezwykła historia odbiła się szerokim echem na całym świecie.

Radamenes trafił do bydgoskiego schroniska dla zwierząt w fatalnym stanie jako dwumiesięczny kociak. Balansował na granicy życia i śmierci z powodu groźnej infekcji układu oddechowego. Weterynarze nie dawali mu specjalnych nadziei. Jego właściciele, chcąc ulżyć zwierzakowi chcieli podjąć decyzję o uśpieniu.

Rademenes kot pielęgniarz
fot. Facebook/Rademenes

Walka o życie

Futrzak trafił jednak na Lucynę Kuziel-Zawalich – lekarza weterynarii w schronisku w Bydgoszczy, która przygarnęła go i podjęła heroiczną walkę o jego życie. Nie było to proste… mała czarna kuleczka traciła sierść, musiała przebywać w izolacji od innych zwierząt, cierpiała.

Jednak udało się! Radamenes odzyskał siły i przezwyciężył chorobę, a swoje ocalone życie poświęca teraz… ratowaniu innych zwierząt.

Kot pielęgniarz

Radamenes  zamieszkał w schronisku pod czułym okiem swojej nowej właścicielki. Przez pracowników placówki nazywany jest „kotem pielęgniarzem”. Jak twierdzą, ma on niesamowity dar pocieszania i pielęgnowania chorych i rannych zwierząt, a nawet… pomaga im wracać do zdrowia!

Przytula się do zwierząt, które dochodzą do siebie po zabiegu. Czasami nawet wylizuje im uszy – mówi dyrektorka schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy.

Rademenes kot pielęgniarz
fot. Shutterstock/Rademenes

Przyjaciel w potrzebie

Kot spędza z chorymi zwierzakami czas, mruczy, przytula się i potrafi być prawdziwym przyjacielem dla opuszczonych kolegów. Weterynarze uważają, że jego bliskość i dotyk pomaga innym zwierzętom wrócić szybciej do zdrowia.

Koci pielęgniarz doprowadził już do niejednego cudownego ozdrowienia. Pomógł wielu zwierzętom w pokonaniu groźnych chorób.

Wbrew stereotypom, które mówią o samolubnych skłonnościach kotów, Radamenes pomaga zupełnie bezinteresownie, niczego nie oczekując w zamian!

Autor: Małgorzata Puzyr
Array
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
atmerican
4 lat temu

Niesamowity kot! Cudo! Niech ma się w zdrowiu i żyje jak najdłużej.

Skaknka
Skaknka
4 lat temu

Mam pytanie do pierwszego akapitu. Jakim cudem trafił do schroniska skoro właściciele podjęli decyzje o uśpieniu ??!!