Kocio-psia załoga, czyli kot Salty i pies Pappy za sterami jachtu

fot. Instagram/salty_sea_cat

Kot Salty pochodzi z Wielkiej Brytanii i mieszka ze swoimi właścicielami na jachcie Bruce Roberts.

Ciekawość i koty zdecydowanie idą w parze. Trzeba jednak przyznać, że czteroletni turecki Van o imieniu Neo, który otrzymał pseudonim Salty, ma życie pełne przygód. Co więcej, na jednym z mediów społecznościowych – Instagramie – przyciągnął już ponad 25 000 fanów,  których z dnia na dzień przybywa coraz więcej. Co takiego ma w sobie kot Salty, że cieszy się zainteresowaniem tylu ludzi?

Z lądu na otwarte morze…

Opiekunami kota są Bernadette i Andy Lockwoodem, którzy pochodzą z Devon w Wielkiej Brytanii. Zanim podjęli decyzję o porzuceniu życia na lądzie, przez 15 lat zajmowali się żeglarstwem rekreacyjnym.

W 2010 roku postanowiliśmy sprzedać dom i większość naszych rzeczy, aby kupić większą łódź. Ostatecznie od 2011 roku mieszkamy już na pokładzie jachtu – mówi Bernadette Lockwoodem.

Squad Goals!. . Friday is ?? watch day. . . .~~?~~?~~?~~?~~?~~. . . @animalscubs @animaladdicts @cats_of_world @cat_gag @pleasantcats @kats_are_crazy @thepurringtonpost @adventurecatsorg

A post shared by ?s̫a̫l̫t̫y̫_s̫e̫a̫_c̫a̫t̫ ⛵️ (@salty_sea_cat) on

Na łodzi, oprócz Salty’ego, zamieszkał dziewięcioletni pies rasy springer spaniel angielski o imieniu Pippa. Jak przystało na tę rasę, zwierzę uwielbia pływać i – jak zapewniają właściciele – przebywać na łodzi i obserwować ryby. To nie koniec składu załogi. Najmłodszym członkiem jest Jib – złota rybka, która zeszłego lata została uratowana z targów.

Psy są dość powszechnym widokiem na łodzi. Ludzie są jednak zaskoczeni, gdy widzą kota, który siedzi w kokpicie lub patrzy na nich z okna – mówi Bernadette.

… a za sterami kot Salty

Właściciele mówią o Salty, że jest kotem ciekawskim, który niczego się nie boi – nawet wyprawy po rzece kajakiem. Kiedy tylko dopłyną do lądu, koci marynarz na smyczy zwiedza nowe zakątki świata.

Salty zawsze lubił być pokładzie i obserwować wszystko, co się dookoła dzieje. Już kiedy był małym kotkiem, przyzwyczailiśmy go do chodzenia w szelkach. Doszliśmy do wniosku, że uwielbia chodzić na spacery i po prostu być zawsze obok nas – wspomina Bernadette.

Salty ma nawet do dyspozycji własną kabinę z antresolą. Lubi też spędzać czas na krześle kapitana i obserwować przyrodę.

Obecnie cała załoga Lockwoodem znajduje się w Szkocji na Wyspach Zachodnich. Zdążyła już jednak zwiedzić m.in. Somerset, Plymouth i Kornwalię. Swoje przygody dokumentują w postaci filmików, które następnie są publikowane w mediach społecznościowych.

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments