Kot Simona. Za płotem


Na półki księgarń trafia dziś nowa książka o kocie Simona. Ten rysunkowy kociak rozrabiaka znany jest chyba wszystkim miłośnikom mruczków. Książki „Kot Simona. Za płotem” do wygrania na naszej stronie!

Twórcą postaci jest brytyjski rysownik Simon Tofield, który prywatnie jest oczywiście miłośnikiem kotów – ma już cztery (do Hugh, Maisie i Bessa dołączył niedawno Tedy). Podglądanie ich zachowań połączone z poczuciem humoru autora przyczyniło się do powstania animowanych filmów (w Internecie obejrzanych już przez ponad 50 milionów widzów) oraz dwóch książek.

Co tak naprawdę twój kot wyprawia za płotem? Wszystko przez to kąpanie. Gdyby Simon nie targnął się na święte prawo kota do osobistego dbania o higienę, jego kot prawdopodobnie nie postanowiłby spakować tobołka i odejść. Ale z drugiej strony – gdyby nie to, nie poznałby dowcipnych jeży, kolonii znikających zajęcy i miłej rodziny lisów. Nie zaprzyjaźniłby się z dzikim kotem o jednym oku i nie próbował wydoić krowy. Gdyby nie ucieczka – nie dowiedziałby się, jak się żyje za płotem.

Poniżej – na zachętę 😉 – prezentujemy kilka obrazków z książki „Kot Simona. Za płotem”. Patronem medialnym książki jest portal Koty.pl

Jeśli chcesz zdobyć książkę – już teraz weź udział w naszym konkursie!

Array