Kot to też człowiek. Oto 12 dowodów, które pozwolą w to uwierzyć

fot. shutterstock

Kot to też człowiek! Nie wierzysz? Mamy na to kilka niepodważalnych dowodów. Sprawdź!

Jesteś kociarzem i znasz się na kociej wyjątkowości. Wiesz, że te zwierzęta wyróżniają się wybitną niezależnością i samodzielnością. Na własnej skórze przekonałeś się też, że mają umiejętność podporządkowywania sobie całego otoczenia, wraz ze swoim opiekunem. A może właściwie szczególnie swojego opiekuna. Apodyktyczność i manipulatorstwo naszych futrzastych czasami nie mają granic. Jako drapieżnicy pierwszego stopnia, w swoim mniemaniu, rządzą światem. Koty posiadają o wiele więcej cech podobnych do ludzkich. Ale nie tylko tych złych! Sprawdź poniżej, że kot to też człowiek.

Kot to też człowiek

Często pewnie zastanawiasz się, czy to koty naśladują ciebie, czy może jest odwrotnie? Mówi się, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. My uważamy inaczej, bo to kotom jest bliżej do ludzkiej natury. Łączy nas wiele cech, na przykład egocentryzm i lenistwo. Jednak w przypadku kotów takie negatywne cechy nie są dla nikogo niebezpieczne. Każdy kot, tak jak każdy człowiek, ma też swoją osobowość. Taka indywidualność to rzadko spotykane zjawisko w świecie zwierząt. Przedstawiamy wam, kocio-ludzką naturę.

1. Czyścioch doskonały

Czy twój kot zazdrości ci twojej toalety i także jej używa? Jeżeli jesteś tym szczęściarzem, którego kocurek załatwia swoje potrzeby wprost do muszli klozetowej, to tylko pozazdrościć. Naucz jeszcze kota spuszczać po sobie wodę, a świat stanie się idealnie idealny.

kot załatwia się w ludzkiej toalecie
fot. Shutterstock

2. Kocie urodziny

Jesteś na tyle sfiksowanym kociarzem, że wyprawiasz swojemu pupilowi urodzinową imprezę? Nie przejmuj się, nie jesteś jedyny… Koty to egocentrycy i uwielbiają znajdować się w centrum uwagi. Potrafią także doskonale dbać o swoje potrzeby. Są zatem w stanie poświęcić się, założyć muszkę i świętować swoje urodziny jak ludzie, byle tylko dostać przepyszne urodzinowe przysmaki.

urodziny kota
fot. Shutterstock

3. Muzyczne uzdolnienia

Koty mają doskonały słuch. Znają się też na muzyce. Trudno im się zatem dziwić, że gdy tylko mają dostęp do instrumentów, to szkolą swoje umiejętności. Kot to też człowiek, też ma potrzebę obcowania z kulturą!

kot leży na fortepianie
fot. Shutterstock

4. Przybij piątkę

Kotów nie da się wytresować, za to same z siebie uczą się bardzo wiele… A ty jak witasz się ze swoim współlokatorem? High five!

5. Mól książkowy

Nie ma co, oczytanym trzeba być. Koty doskonale zdają sobie z tego sprawę, więc gdy tylko zauważą porzuconą książkę lub gazetę – od razu ją rekwirują. I to całkowicie!

kot leży na książce
fot. shutterstock

6. Pralka-sypialka

Koty nie przepadają za tym kosmicznym urządzeniem z łazienki. Wiedzą już jednak, że nie da się go skutecznie pozbyć, dlatego uparcie pragną zmienić jego przeznaczenie. My ludzie chyba również nie przepadamy za praniem hmm?

kot śpi w pralce
fot. Shutterstock

7. Fashionista

Koty, tak jak i my, uwielbiają błyskotki … jeść, gryźć, gonić, drapać, skubać, nosić, gubić, a później szukać. Czyż nie po to wymyślono perły?

kot bawi się koralami
fot. Shutterstock

8. Duch sportowca

Nasze pupile doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważny dla zdrowia i samopoczucia jest sport, dlatego systematycznie ćwiczą. Ich ulubioną dyscypliną zdecydowanie jest akrobatyka. Jeżeli jednak nigdy nie widziałeś swojego kota podczas treningu oznacza to tyle, że wstydzi się przy tobie pocić i szaleje się podczas twojej nieobecności. Albo jest biernym sportowcem. Tak jak i niektórzy z nas.

kot Ninja
fot. Hisakata Hiroyuki

9. Łóżkowe uwielbienie

Czy twoim ulubionym przedmiotem w domu jest łóżko? Naszym tak… i naszych kotów też. Nie tylko spanie w nim, ale również ścielenie łóżka jest wspaniałą zabawą.

kot przeciąga się w łóżku
fot. Shutterstock

10. Mistrz selfie

W dzisiejszych czasach dzień bez selfie dniem straconym. Wiedzą o tym nasze koty, dlatego pilnie uczą się tej sztuki. A ponieważ wszystkie koty są piękne – zdjęcia wychodzą im znakomicie!

cat selfie
fot. Shutterstock

 

11. Spanie z telefonem

Smartfon to symbol współczesności. Jest tak samo niezbędny do spania, jak i samo łóżko. Poza tym należy być na bieżąco, twój kot zapewne ma swój własny profil w mediach społecznościowych, więc sprawdza lajki od razu po przebudzeniu.

rudy kot śpi z telefonem
fot. Shutterstock

12. Przytulaniec

Przytulanie ponoć wydłuża życie. Na pewno także poprawia nastrój. Wiedzą to wszystkie kociaki, dlatego przytulają się do siebie i do nas bez opamiętania. I dobrze! Czym byłby dzień bez kociej miłości?

przytulające się kotki
fot. Shutterstock

W zachowaniu kotów można dopatrzeć się wielu podobieństw do cech ludzi. Czy ty także dostrzegasz to każdego dnia? Kot to też człowiek. Łączy nas więcej niż myślałeś.

Autor: Nikoletta Parchimowicz
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments